BAFRA ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN HOCALI KATLİAMI KONFERANSI « Yenigün Gazetesi
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

BAFRA ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN HOCALI KATLİAMI KONFERANSI

Bafra’da Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından hazırlanan 27. Yılında Hocalı Katliamı adlı konferans verildi.

Bu haber 04 Mart 2019 - 14:31 'de eklendi.

Bafra Ülkü Ocakları Konferans salonunda düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin;

‘’İnsanlıktan nasibini almamış Ermeniler, 26 Şubata bağlayan o kara gecede, bölgede ki Sovyetlerin 366. Alayının da desteği ile Hocalı Kasabasında, 83 çocuk, 106 kadın ve 70’ten fazla yaşlı dahil olmak üzere toplamda 613 kişi katletmiştir.

Konu ile ilgili işin uzmanı kıymetli hocamız 19 Mayıs Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürümüz Prof. D.r Kaya Tuncer Çağlayan bey bizleri aydınlatacak. Ben sözü daha fazla uzatmak istemiyorum. Bafra Ülkü Ocakları Başkanı olarak Hocalı Katliamının 27. Yılında hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, hepinizi birer Fatiha okumaya davet ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene…’’ dedi.

Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin’in konuşmasının ardından, 19 Mayıs Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürümü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan 27. Yılında Hocalı Katliamı ile ilgili konferans verdi.

Programa Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç, 25. Dönem MHP Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Edis, Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Avukat İbrahim Semiz, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna ve çok sayıda vatandaş katıldı.