Bafra’da doğa harikası « Yenigün Gazetesi
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra’da doğa harikası

Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Kanlıgüney köyü Hacıderesi mevkiinde bulunan şelaleler ziyaretçilerini bekliyor.

Bu haber 04 Mart 2019 - 11:30 'de eklendi.

TURİZME KAZANDIRILMASINI İSTİYORUZ

Tarafımıza ulaşan Kanlıgüney köy sakinlerinden Nihat YAVUZ  Bafra’mıza ait doğal cennet diye adlandırabileceğimiz bu şelaleleri Bafra halkımızın ve  yerli yabancı turistlerimize tanıtmak, muhteşem doğası ve manzaralarıyla görülmeye değer bir coğrafyaya sahip olduğunu göstermek ve ziyarette bulunmalarını istiyoruz.

Kanlıgüney köyü  Hacıderesi mevkiinden Çayağzı’na dökülen çayın  oluşturduğu bölgede toplam 6 şelale bulunuyor. 3 tanesi büyük Dipsizgöl, Hasangöl ve Körpınar Şelalesi .Körpınar şelalesinin büyük çaya döküldüğü yerde Hasan gölü ise üç köyün birleştiği alana denk geliyor.Böyle bir doğal cennete sahip olup birçok kesim tarafından bilinmemesi üzücü yetkililerden ise bu şelaleler ile ilgili tanıtım projeleri etkinlikler düzenlemelerini ve tüm ülkemizde duyurulmasını bekliyoruz.

Bizler gelip görmek isteyen yerli yabancı turistlerimiz için kılavuzluk için de yardımcı olmayı canı gönülden isteriz. Burada bulunan gölün birde hikâyesi var. Eskiden intihar edenler orada ki göle atlarmış intihar edenlerin mezarları ise oraya defin edilirmiş. Biz Bafralı olarak bilinmeyen doğal güzelliklerimiz gün yüzüne çıkarıp tanıtmak isteriz.” Dedi.

Haber/Elif SEKMEN