Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra’da silahlı saldırı

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Seçilmiş başkan hayırlı olsun

Ali KAVAK’ın kaleminden..

Bu haber 12 Nisan 2019 - 19:26 'de eklendi.

Belediye Başkanlığı birçok vatandaşın hayalindeki projelerini gerçekleştirmek yaşadığı bölgeye hizmet edebilmek bazılarına göre ise nefsini ve arzularını tatmin edebilmek için sahip olmak istediği bir makam olarak tanımladığımız bir unvan diyebiliriz.
Başkan’ın asıl anlamı halkın hiçbir kesimini ayrım yapmadan tüm menfaatlerini gözeten tüm kesimlere aynı mesafede duran sosyal belediyeciliğin yanında halkına iş imkânları sunabilen sadece seçim döneminde değil sürekli halkıyla iç içe olan bir birim şeklinde tanımlayabiliriz.
HALK HİZMET BEKLİYOR
Seçim meydanlarında halktan istenilen destek fazlasıyla alındı diyebiliriz.
Halk haklı olarak “biz bize düşeni yaptık gerekli desteği verdik” dedi.
SİZE DÜŞENİ YAPMA SIRASI SİZDE
Evet, halk üzerine düşeni yaptı, şimdi üzerine düşeni yapma sırası seçim meydanlarında halka verilen vaatleri gerçekleştirme sırası sizde dercesine denetleme makamına kurulmuş mevcut başkanın her yaptığını olumlu olumsuz kaydetmeye başlamış durumda.
HAMİT BAŞKAN VAADLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLİR Mİ?
Hamit Bey on aylık süredeki performansını buradaki güzel bir oyla seçilmiş olması ve Samsun Büyükşehir’i de almış olmanın verdiği güç ile, bunların yanına çok farklı projeler de ekleyerek çok rahat gerçekleştirebilir. Hatta ileride unutulmayan başkanlar arasına da kendini ekleyebilir.
Ama ne olursa olsun, bu bir ekip işi olması hasebiyle ekibini ileriyi gören bir işi yapmadan o işi yaşayan, anlayan ve iyi okuyabilen insanlar ile kurabilirse işi daha da kolay olabilir.
HALKIN BEKLENTİLERİ NELER
Halk; yol, kaldırım çalışmalarının tamamlanacağından emin. Bunları gündemden çıkarma zamanı artık geldi de geçiyor. Bunlar belediyenin asli görevleri arasındadır.
Şunu da eklemeden geçmek istemiyorum…
Bizde yapılan yollar bir ay sonra başka bir kurum, diğer ay diğer bir kurum tarafından tekrar kırılıyor, yapılan işler niçin birkaç yılda bir yenilemek gerekiyor?
Bizler bir işe üç beş kere ödeme yapacak kadar zengin miyiz?
Asfaltlama yapılacak yol için tüm kurumlara yazı yazıp on beş yirmi yıllık tüm alt yapıları yapılması istense veya yolu kıracak olan firmanın tüm masrafları o firmadan istense de halkımız yeni yapılmış yamalı yollarda araç kullanmak zorunda kalmasa olmaz mı ?
Benim milletim her şeyin en iyisine en kalitelisine layıktır.
Gelelim diğer meseleye;
Halk aş iş istiyor istihdam yaratacak projeler istiyor.
Bafra ‘nın çehresindeki tüm beldeler turizmden payını alırken biz neden bu sektörden payımızı alamıyoruz?
Derbent Barajımızı Uzun Göl neden yapamıyoruz?
O kadar doğa harikası yerlerimizi neden kullanamıyoruz?
Dinamitlerimizi neden ateşleyemiyoruz?
İş adamlarını bir araya getirip yeni istihdamlar neden oluşturamıyoruz?
Baframızı Anadolu kasabası görünümünden alıp şehir görünümüne neden kavuşturamıyoruz?
SİZCE BAFRA ‘NIN ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN NE ?
Bunun cevabını da değerli okuyucularımız sizden bekliyoruz.
Hamit Beyden halkın beklentisi;
Bafra ‘nın sorunlarına profesyonel bir ekip ile hızlı bir şekilde çözüm bulmak, insanlarımıza iş imkanları sağlamak, şehrimizi 50 yıl sonrasını planlayarak yaşanabilir güzel bir hale getirmek, yapılmayanları yapıp halkın derdine derman olmak.
Değerli arkadaşlar başka Bafra yok gelin hep beraber Bafra için beraber bir şeyler ileriki günlere güzel eserler bırakalım.
BAFRA ETRAFINDA BİRLEŞELİM BÜTÜN OLALIM..

Ali Kavak
Ali Kavakalikavak55@hotmail.com