Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra’da silahlı saldırı

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Vücuttaki su birimi ile savaşan en iyi meyveler

Bu haber 08 Nisan 2019 - 14:09 'de eklendi.

Vücutta oluşan su tutulması önlenmediği takdirde şişkinlik ve ödem gibi sorunlarla karşılaşılır. Su tutulması ile savaşmanın ve onu önlemenin en iyi yolu gün içinde tükettiğiniz sağlıklı idrar söktürücü yiyecekleri arttırmanızdır. Sizin için su tutulması ile doğal olarak savaşan en iyi meyveleri sıraladık…

Armut

Armut hem ferahlık veren hem de idrar söktürücü olma özelliği taşıyan bir meyvedir. Günün herhangi bir anında yemek için idealdir. Silikon içerdiği için saçlara ve cilde iyi gelen bir çözümdür.

Papaya 


Bu lezzetli tropik meyve oldukça besleyicidir ve pek çok tıbbi soruna iyi gelebilir. İdrar söktürücü olmasının yanı sıra papaya vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir, cilt sağlığına iyi gelir ve kalp damar sorunlarını önler.

Ananas 


Ananas şişkinliğe iyi gelen ve sahip olduğu enzimler sayesinde sindirimi iyileştiren harika bir tropik meyvedir. Genellikle kilo verme programlarına dahil edilir. Proteinlerle ve sebzeyle birlikte yenebilir.

Greyfurt


Greyfurt sadece fazla sudan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda toksinlerden arındırmada da çok iyidir.

Yaban Mersini


Yaban mersini, idrar yolu enfeksiyonlarını önleme ve iyileştirme etkisi olan popüler bir çözümdür.

İncir 


Günde 3 veya 4 adet incir yiyebilirsiniz çünkü özellikle de kadınlar için çok sağlıklıdırlar. İncir idrar söktürücü ve kabızlık gidericidir.

Karpuz 


Karpuz doyurucu bir besindir. İçerdiği su ve lif miktarı sayesinde etkili bir idrar söktürücüdür. Harika bir vitamin kaynağıdır ve antioksidan oranı da yüksektir.

Mango


Mango, vitamin ve mineral oranı yüksek olan tatlı ve lezzetli bir meyvedir. Ayrıca enzim açısından zengindir.

Kavun 


Kavun antioksidan, idrar söktürücü, detoksifiye ve kabızlığı giderici ve doyurucu olma gibi özellikler taşır. Özellikle öğün aralarında yenmesi tavsiye edilir.