’10 OCAK KUTLU OLSUN’

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, gazeteciliğin, büyük fedakarlık ve zor şartlar altında yapılan bir meslek olduğunu söyledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

SOSYAL HAYATIMIZDAKİ YERİ
Çiğdem Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“Kamuoyunun doğru, hızlı, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirilmesi görevini üstlenen basın, haber alma ve yayma hakkının en etkili araçlarındandır. Kişilik haklarına saygılı, basın ahlak ilkelerine uyan, toplumun tüm kesimlerinin beklenti ve taleplerini dile getiren bir medyanın sosyal hayatta önemli bir yeri vardır.

HAKİKATIN YANINDA OLMAK
Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak yeni iletişim kanallarının ortaya çıkmasıyla dezenformasyonun ve manipülasyonun küresel ölçekte hızla yayıldığına şahitlik ediyoruz. Bilgi kirliliğinin yaşandığı, algının gerçeklerin önüne geçtiği yerde medya mensuplarına hakikatin yanında olmak gibi büyük bir görev düşmektedir.

ÇOK CİDDİ EMEK HARCADILAR
Gazetecilik, çok büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlar altında yapılan bir meslektir. 1 yılı aşkın süredir dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını sürecinde milletimizin en doğru şekilde bilgilendirilmesi için medya sektörü çok ciddi bir emek ortaya koymuştur.

Etik ilkelerden ödün vermeden görevini sorumluluk bilinciyle yerine getiren ulusal ve yerel basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.