10 TON AYYİÇEK YAĞI!

KARADENİZBİRLİK, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen 2 büyük deprem sonrasında ülke genelinde başlatılan seferberlik kampanyayasına katıldı

10 TON AYYİÇEK YAĞI!

Türkiye, son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak gösterilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin açtığı yaraları sarmak için seferber oldu. Bu büyük felaketle ilgili başlatılan kampanyalara bir destek de genel merkezi Samsun’da bulunan Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nden(KARADENİZBİRLİK) geldi. BİRLİK, deprem bölgesine gönderilmek üzere 10 ton ayçiçek yağı gönderdi.

YÖNETİM KURULU KARARI İLE
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, “Deprem kuşağında olan ülkemiz maalesef bir kez daha bu gerçekle yüzleşmek zorunda kaldı. Hepimiz çok üzgünüz. Şu an itibariyle bölgeye yardım etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Tüm Türkiye bu konuda seferber oldu. Gün dayanışma günüdür. Bu nedenle bizler de KARADENİZBİRLİK Yönetim Kurulu kararı ile bölgeye 10 ton ayçiçek yağı gönderme kararı aldık” dedi.

DAYANIŞMA VE BİRLİK, BERABERLİK
Merzifon’daki fabrikadan yüklenen yağların deprem bölgesine ulaştırıldığı bilgisini de veren Genel Müdür Ünal Erarslan, “Bu büyük felaketin yaralarını en kısa sürede sarabilmek en büyük temennimizdir. Halkımızın yardımseverliği, dayanışma gücü ve birlik beraberliğe olan inancı ile en kısa zamanda yaralarımızı saracağımıza inanıyoruz. Vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, sağ kalanlarımıza sabır ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.