‘2021 çocukların yılı olacak’

Samsun’un Canik İlçesi’nde düzenlenen ‘Hayalindeki Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi’ etkinliklerine katılan çocuklar, hediyelerini alıyor

Canik Belediyesi’nin yılbaşında düzenlediği ‘Hayalindeki Yeni Yıl ve Mekke’nin Fethi’ etkinliklerine gösterilen ilgi ve yüksek katılım nedeniyle açıklama yapan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “2021 Canik’te çocukların yılı olacak, proje ve etkinlikler artarak devam edecek” dedi.

UMUTLA, NEŞEYLE, HEYECANLA
Pandemi nedeniyle yaşamları her anlamda etkilenen çocukların yeni yıla umutla, neşeyle, heyecan ile girmeleri için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Biz çocuklara ‘Hayalindeki Yeni Yıl’ dedik, onlar bize, şiirler, şarkılar, yazılar yolladılar. ‘Mekke’nin Fethi’ dedik bize o kocaman yürekleriyle bu önemli günü yaşattılar. Biz artık çok iyi biliyoruz ki, bir toplumda çocuklar ne kadar mutluysa bizlerde ancak o kadar mutlu olabiliriz. Etkinliğimize katılan ve yapıla kura ile hediye kazananları bizzat ben ziyaret ettim. Sonrasında ise katılan herkese istisnasız sürpriz hediyeler verme kararı aldık. Bu süre zarfı içinde dijital olarak da olsa yüzlerce çocuğumuzla görüştüm. Onlarında fikirlerini alarak yeni etkinlikler planlamaya başladık bile” diye konuştu.

Canik Belediyesi tarafından hazırlanan etkinliklere bütün ilçelerden katılım olduğunu ifade eden Sandıkçı, “Hepimiz için zor ama çocuklarımız için çok daha ağır geçen 2020 yılının etkilerini birlikte düzelteceğiz” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.