‘3 MAYIS, DİRİLİŞ GÜNÜDÜR!..’

Samsun’da Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı ‘3 Mayıs Türkçülük Günü’ kutlaması gerçekleştirdi. Teşkilat Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, “3 Mayıs 1944 Türkçü hareketinin diriliş günüdür” dedi

Samsun’un İlkadım İlçesi’nde bulunan Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Merkezi’nde 3 Mayıs Türkçülük Günü kutlaması yapıldı.3 Mayıs Türkçülük Günü için düzenlenen program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

MİLLİ ŞEF ZAMANINDA YAPILAN ZULÜMLER
3 Mayıs Türkçülük Günü’nde konuşmalarını yapan Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, “3 Mayıs’a yön veren, bilgi dağarcığımızı genişleten tüm insanlarımızı selamlıyorum. Milli Şef zamanının Türkçülerine, Türklerine yapılan zulmün getirdiği 3 Mayıs 1944, Türk milletinin mührüne vurulan Türk ve Türkçü hareketinin bir diriliş günüdür” dedi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ VE İDAM EDİLEN ARKADAŞLARI
Ahmet Yılmaz, açıklamalarında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Bu diriliş gününü bize bahşeden başta Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere Fethi Tevetoğlu ve Başbuğ Türkeş ve işkenceye tabi tutulup idam edilen 17 arkadaşının ruhları şad olması temennisi ile anıyor, bize bahşettikleri bugünün hepimize kutlu olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. 3 Mayıs, Türk milletinin 1944’te yoğun Sovyet ve emperyal devletlerin baskısına dur dediği, gün yüzüne çıktığı çok önemli bir gündür. Bugünü yaşayan, yaşatan ülkücü harekete, Türk ve Türkçü bütün arkadaşlarımıza şükranlarımı iletiyorum.”

3 Mayıs Türkçülük Günü programı konuşmaların ardından sona erdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.