40 Yıllık başkana şok hapis cezası!..

Eski Samsun Esnaf Odaları Birliği(SESOB) Başkanı, halen Bafra Esnaf Odası Başkanı Metin Gençakır, 2 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum oldu.

07.12.2016
A+
A-

Eski Samsun Esnaf Odaları Birliği(SESOB) Başkanı, halen Bafra Esnaf Odası Başkanı Metin Gençakır, 2 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum oldu.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Çakır ile yönetim kurulu üyeleri hakkında, 2014 yılında Bafra Cumhuriyet Savcılığı tarafından çeşitli suçlar nedeniyle dava açıldı. SGK müşterilerinin yaptığı incelemeler sonucunda ‘sahtecilik ve dolandırıcılık’ iddialarıyla görülen son mahkemede hakim kararını açıkladı.

PARAYI ÖDEDİ, CEZA HAFİFLEDİ…

Bugün görülen son davada Bafra Ağır Ceza Mahkemesi Başkan Metin Genççakır ve yönetim kurulu üyelerine ceza yağdırdı. Başkan Metin Genççakır’ın daha önce olan 6 yıl 9 aylık hapis cezası, geriye dönük olarak 335 bin lira ödemede bulunduğu göz önünde bulundurularak, ‘temyiz yolu açık olmak’ kaydıyla 2 yıl 9 aya indirildi

Metin Genççakır, 1975 yılından bu yana gerek Bafra’da, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığını yürütüyordu. Genççakır, uzun yıllar da Samsun Esnaf Odaları Birliği(SESOB) başkanlığı yapmıştı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.