Canik Belediyesi’nin girişimleri sonuç verdi Gençlik Merkezi sevinci

Samsun’da, Canik İlçesi’ne belediye, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun imzaladığı işbirliği protokolü ile Gençlik Merkezi kazandırılıyor

10.09.2020
A+
A-

Canik Belediyesi yönetimi, 19 Mayıs Yüzme Havuzu’nun yanında inşası tamamlanmış olan binanın Gençlik Merkezi olarak ilçeye kazandırılması yönündeki çabalarının sonucunu aldı. Daha önce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun kullanımına tahsis edilmesi planlanan bina, Canik Belediyesinin girişimleri ve tarafların anlaşarak imzaladıkları protokol ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da onay vermesinin ardından Gençlik Merkezi’ne dönüştürülüyor.

‘KAZANAN CANİK OLUYOR’
Canik İlçesi’nin eğitim, sosyal, kültürel ve sportif yapısını çeşitlendirmeye ve güçlendirmeye çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bahsi geçen alan Millet Bahçesi, Yüzme Havuzu, Spor Salonu’nu içinde barındırın bir alan. Gençlik Merkezi’nin tam da böyle bir yerde olması gerektiğini düşündük. Bu fikirden hareketle taraflarla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Samsun’un gençlik merkezi olmayan tek ilçesiydik. Spor ve eğitimin bir arada olduğu gençlerimizin her türlü sportif, sanatsal, kültürel aktiviteleri gerçekleştirebileceği bir tesisi ilçemize kazandırmış olduk. Ortak akıl ile hareket etmek önemli. Kurumlar arası diyaloğu güçlü tutmak ve her an istişare halinde olmak önemli. Neticede kazanan Canik oluyor” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.