AK PARTİ’den İSTİFA ETTİ!..

AK Parti Samsun milletvekilliği ve Bakanlık görevinde bulunan Suat Kılıç, AK Parti’den istifa etti. Kılıç istifa açıklamasında 8 yıllık aranın ardından yeniden siyasete döneceğini söyledi

AK Parti’de 3 dönem Samsun milletvekilliği ve 2011-2013 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevlerde bulunan Suat Kılıç, AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

HANGİ PARTİYE KATILACAK?
8 yıllık aranın ardından siyasete dönme mesajı veren eski Samsun milletvekili ve Bakan Suat Kılıç hangi partiye katılacağını belirtmedi.

‘YERLİ VE MİLLİ SİYASET’ MESAJI
Gece yarısı Twitter hesabından bir açıklama yayınlayan eski Bakan Suat Kılıç, “AK Parti’deki üyeliğimi 3 Haziran 2023’te sonlandırdım. 8 yıllık aranın ardından, ilkelerim ve istikametime uygun bir zeminde, yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya, ülkem ve milletim için çalışmaya, inşallah bundan sonra da devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Suat Kılıç’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Değerli dostlarım;
3 Kasım 2002’den 7 Haziran 2015’e kadar önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğim AK PARTi’deki üyeliğimi 3 Haziran 2023’te sonlandırdım.
8 yıllık aranın ardından, ilkelerim ve istikametime uygun bir zeminde, yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya, ülkem ve milletim için çalışmaya, inşallah bundan sonra da devam edeceğim.
Öncelikle, milletimin emrinde ve hizmetinde olmanın büyük onurunu yaşadığım bu yıllar boyunca, içinde bulunduğum siyasi hareketten desteğini esirgemeyen kadirşinas halkımıza kalbi şükranlarımı sunarım.

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ
Siyaset yoluyla millete hizmet etmemize elverişli bir zemin oluşturan, duyduğu güvenle en genç milletvekili, en genç grup başkanvekili ve en genç bakan olmamızın yolunu açan, Cumhurbaşkanımız (Başbakanımız) Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a içtenlikle teşekkür ederim.
22, 23 ve 24. Dönem boyunca Meclis’te, Parti’de, Bakanlık’ta ve Devlet’te, başta memleketim Samsun olmak üzere Türkiye’nin her köşesinden, yakından tanıdığım, birlikte çalıştığım, çok sevdiğim, özellikle de genç kardeşlerim, Allah hepinizden razı olsun.
Bütün başarıların bereket pınarı, isimsiz kahramanlar… Sizden de Allah razı olsun.

MİLLET VE MEMLEKET
AŞIĞI GENÇLER…
2002’de AK PARTi’de 2011’de GSB’de sizlerle buluşturan, nihayetsiz nimetleriyle halka hizmet fırsatları oluşturan, üstlendiğimiz her sorumluluğun altından alnımızın akıyla çıkmamızı sağlayan, genç yaşta yolumuzu millet ve memleket aşığı inanmış gençlerle kesiştiren, seven ve sevdiren Allah’a sonsuz şükürler olsun.
İyi ki bu geçmişi birlikte inşa ettik.

İSTİKAMETİ YENİDEN TAHKİM EDİYORUZ…
İyi ki…
Ve nihayet…
Niyet bozulmadıkça istikamet bozulmaz. Şimdi, yol ayrımında değil, milletimizin refahı için istikameti yeniden tahkim etme arzusundayız.

FİKİR VE DUALARINIZI BEKLİYORUM
Allah bizleri Türk milletine sadakatten ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmetten mahrum bırakmasın.
Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ufkumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak fikir, katkı ve dualarınızı beklerim.
Sevgi ve saygılarımla.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.