‘AK PARTİ’YE DESTEK ARTIYOR!..’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Samsun’da katıldığı toplantıda, “Türkiye’nin her yerinde AK Parti’nin trendi yükseliyor, cumhurbaşkanımıza olan destek artıyor” dedi

'AK PARTİ'YE DESTEK ARTIYOR!..'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, bir dizi programlara katılmak için Samsun’a geldi. Sabah saatlerinde özel bir otelde Samsun’daki yerel ve ulusal basın mensupları ile buluşan Numan Kurtulmuş, ulusal ve uluslararası gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İsveç’te yaşanan olaylar hakkında sert ifadeler kullanan Kurtulmuş, NATO konusundaki fikirlerini de dile getirdi.

'AK PARTİ'YE DESTEK ARTIYOR!..'

‘AK PARTİ’NİN TRENDİ YÜKSELİYOR’
Seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Türkiye’nin 4 bir yanında vatandaşlar ile bir arada oluyoruz. 2023 seçim çalışmalarına hızlandırarak yolumuza devam ediyoruz. Yaz aylarından itibaren Türkiye’nin her yerinde AK Parti’nin trendi yükseliyor, cumhurbaşkanımıza olan destek artıyor. Bizim cephemizde bu olurken karşı taraftaki 6 artılı masa her gün başka fikir ve anlayış farklılıkları ortaya koyarak Türkiye’yi yönetemeyeceklerini, iç tutarsızlıklarını millete aktarıyorlar” dedi.

'AK PARTİ'YE DESTEK ARTIYOR!..'

‘CUMHURBAŞKANIMIZ YENİDEN SEÇİLECEKTİR’
Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan seçimlere değinen Kurtulmuş, “Milletimiz mayıs ayında gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiye yüzyılının kapılarını sonuna kadar açarak, Cumhurbaşkanımızı yeniden seçecektir. Cumhur ittifakı ve AK Parti parlamentoda çoğunluğu elde edecek, Türkiye bu istikametindeki yürüyüşe devam edecektir. Bu seçimler, 20 yıldır yapılan eser ve hizmet siyasetinin millet tarafından onaylanacağı seçim olacaktır. 2’nci olarak ise Türkiye’nin istikamet tayininin gerçekleştireceği seçim olacaktır. Onun için Türkiye yüzyılı vizyonuyla ortaya çıkıyoruz” diye konuştu.

'AK PARTİ'YE DESTEK ARTIYOR!..'

‘TEHLİKE ÇANLARI AVRUPA İÇİN ÇALIYOR’
Avrupa’da İslam ve Türk düşmanlığının arttığına dikkat çeken Numan Kurtulmuş, “Geçen hafta Türkiye Cumhurbaşkanı maketine hakaret edenlere İsveç yetkilileri sessiz kalmıştır. Hemen arkasından önceden ilan edilen ve böyle bir eylem yapacağını söyleyen İsveç’teki faşist, ırkçı, yabancı ve İslam düşmanı siyasetçi müsveddesi Kur’an-i Kerim’i yakarak gösteri yaptı. Tarih boyunca İslam’a ve Müslümanlara saldıranlar hep oldu. Hepsi de tarih sahnesinden yok oldular. Uzun bir sürede Avrupa’da ve Amerika’da önemli bir yabancı düşmanlığı, ötekileştirme hastalığa dönüştü. Yabancı düşmanlığı Avrupa’da İslam düşmanlığına dönüştü. Bunların yanı sıra bir Türkiye düşmanlığı da Avrupa’yı tutmuş bir hastalık haline döndü. Böylesine faşistlerin önünü açarsanız Avrupa’nın merkezi siyaseti zehirlenir ve en büyük zararı Avrupa halklarına verirsiniz. Bize bir şey olmaz. Biz değerlerimizi ve milletimizi koruyan bir devletiz. Esas tehlike çanları Avrupa için çalıyor. Karşısına farklı olana öteki olana tahammül edemeyen Avrupa tarihinde olduğu gibi 10 yıllarca, 100 yıllarca sürecek savaşların kapısını aralıyor demektir. Bu ateş sadece kutsal bir kitabın yakılması değil içten içe Avrupa’yı yakan bir ateştir. Daha fazla bu ateşi söndürmeye niyet etmezlerse Batı dünyasını yakacak bir ateş. Bu işin takipçisi olacağız” dedi.

Toplantıya ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve davetliler katıldı.

'AK PARTİ'YE DESTEK ARTIYOR!..'
İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.