‘ATAKUM BAŞARDI’

‘Katılımcı Bütçe’ toplantıları kapsamında Atakumlularla bir araya gelen Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Pandemide Atakum kent kültürünü oluşturdu, bunu başardı” dedi

'ATAKUM BAŞARDI'

Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle ilçe halkının görüşleriyle oluşturulacak ‘Katılımcı Bütçe’ toplantılarının bir yenisi Yenimahalle Mahallesi’nde bulunan Atakent Evleri Sitesi’nde gerçekleştirildi.

'ATAKUM BAŞARDI'
KENT YÖNETİMİNE AKTİF KATILIM
Dünyanın önde gelen kentlerinde uygulanan ve ‘Benim Belediyem’, ‘Benim Bütçem’, ‘Komşularımızla Buluşuyoruz’ sloganlarıyla yola çıkarak Atakum Belediyesi’nin bütçesini oluşturmada ilçe halkının kent yönetimine aktif katılımını sağlayan önemli projede mahalleliler yaşamak istedikleri kenti Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye anlattı.

'ATAKUM BAŞARDI'
NEW YORK’TAN PARİS’E KADAR…
‘Katılımcı Bütçe’ toplantılarında her yaştan Atakumlu ile bir araya geldiklerini anlatan Başkan Deveci, “Pandemi nedeniyle kalabalık toplantılar yapamıyorduk ama artık mahallelerimizde komşularımızla bir araya gelebiliyoruz. Bu toplantılar sayesinde de hem sizlerle görüşüyoruz yaptıklarımızı, yapamadıklarımızı konuşuyoruz, hem de sizleri dinliyoruz ve dertleşiyoruz. Katılımcı Bütçe sayesinde Türkiye’de 5, dünyada 3 bin belediyenin uyguladığı bir çalışmayı uyguluyoruz. New York’tan Paris’e kadar tüm belediyeler kent kültürü ve komşuluk hukuku oluşturmak için bu çalışmaları yapıyorlar. Biz burada anlattığınız her şeyi kitapçık haline getireceğiz. Dijital ortamda da diğer belediyelerle paylaşacağız. Ben zaten sürekli komşuluk diyorum. Komşuluk olmadan, birbirimizin halini hatrını sormayı beceremeden, birbirimizin derdiyle dertlenmeden kent kültürü oluşturamayız. Pandemide Atakum bunu ortaya çıkardı ve başardı. Paylaşma, birbiriyle sık sık konuşma ve görüşme yolunu seçeceğiz. Atakum’u nasıl güzel yönetebilir, çocuklarımıza nasıl güzel bir kent bırakabiliriz onun peşindeyiz” dedi.

'ATAKUM BAŞARDI' 'ATAKUM BAŞARDI'

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.