ATAKUM’A DEĞER KATTI

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nin Atakum’da büyük bir açığı kapattığını söyleyerek, “Metruk binadan bu değerli eser ortaya çıktı” dedi.

ATAKUM'A DEĞER KATTI

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve Av. Gülay Deveci, Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Doğan’ın kişisel karakalem çalışmalarının yer aldığı “Siyah&Beyaz” resim sergisinin açılışına katıldı.

ATAKUM'A DEĞER KATTI

‘GURUR VERİCİ’
Karakaleme tamamen hobi amaçlı başladığını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Filiz Doğan, “Özellikle pandemi sürecinde evde kaldığımız dönemde bir şeyler karalıyordum. Sonra konu sergi açmaya kadar geldi. Sergide, iki yılı aşkın sürede yaptığım 30 resmim yer alıyor. Resim yaparken ifadeyi anlatmak duyguyu geçirebilmek adına benim için çok önemli. İnsan portrelerinde mimiklere çok dikkat ettim, hayvanlarda da tüy detaylarına özen gösterdim. Gerçekçiliği yansıtabilmek için uzun saatler çizim yaptım. Çalışmalarımın bir sergiye dönüşmesi çok gurur verici. Çok iyi insanlarla tanıştım. Atakum Belediyesi gerçekten sanata çok değer veriyor. Belediye Başkanımız Sayın Av. Cemil Deveci de katıldı, çok mutlu oldum. Benim için çok değerli bir anı oldu. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

ATAKUM'A DEĞER KATTI

‘METRUK BİNADAN
BU ESER ORTAYA ÇIKTI’

Sanatçının sergisinin çok özel ve güzel olduğunu söyleyerek Dr. Öğr. Üyesi Doğan’ı tebrik eden Başkan Deveci, “Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi açıldığından bu tarafa Samsun’da ve Karadeniz’de aktif bir işlev sürdürüyor. Samsun’un, özellikle Atakum’un böyle bir yapıya ihtiyacı vardı. Bir açığı kapatıyor. Yeterli değil ama en azından gençlik, üniversite, sanat, turizm kenti olarak iddia ettiğimiz kentte bunun olması gerekiyor. Metruk bir binadan bu değerli eser ortaya çıktı” dedi.

‘TÜRKİYE GÜZEL GÜNLERE LAYIK’
Atakum’un dinamik bir yapısı olduğunu kaydeden Başkan Deveci, “Atakum’da 42 bin üniversite öğrencisi yaşıyor. 108 ülkeden 8 bin üniversite öğrencimiz de var. Atakum’un nüfusu 81 ilden oluşuyor. Atakum, Karadeniz’in eğitim düzeyi en yüksek insanlarının yaşadığı bir yer. Bu özellikleriyle zaten bu tip alanlar insanların ilgisini çekiyor. Türkiye güzel günlere layık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.