ATAKUM’A DESTEK!

Samsun Akademik Odalar Birlikteliği (SAOB) Atakum Belediyesi’nin hayata geçirmeyi planladığı katılımcı bütçe uygulamasına görüş ve önerileriyle katkıda bulunacağını açıkladı

ATAKUM

Samsun’da Atakum Belediyesi, Samsun Akademik Odalar Birlikteliği’nin (SAOB) deneyim ve birikimlerinden faydalanmak için harekete geçti. Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Cemil Deveci ve SAOB Sözcüsü Cevat Öncü’nün katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, Atakum Belediyesi’nin hayata geçirmeyi planladığı katılımcı bütçe uygulaması konusunda bilgi paylaşımı yapıldı.

 ATAKUM

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÖSTEK OLUYOR
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü arsasının satışından Atakum Belediyesi’nin pay almasının dolaylı şekilde engellenmesini ve İncesu imar uygulaması sonrası yaşananları örnek göstererek, “Büyükşehir Belediyesi Atakum’a gerekli desteği sağlamadığı gibi çeşitli uygulamalarla köstek oluyor” dedi.

 ATAKUM

EKONOMİK ZORLUKLARA RAĞMEN...
Başkan Deveci, “Belediyenin büyük bir kısmı geçmiş döneme ait olan borçlanma ve ihmaller nedeni ile yaşamakta olduğu ekonomik zorluklara rağmen, belediye bütçesinin yaklaşık yüzde 30’unu Katılımcı Bütçe Uygulamaları kapsamında Atakumluların ve SAOB gibi şehrin dinamikleri ve meslek odalarının görüş ve önerileri doğrultusunda oluşturulacağız” diye konuştu.

SAMSUN İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ
SAOB Dönem Koordinatörü ve Sözcüsü Cevat Öncü de, Atakum Belediye Başkanı Deveci’nin SAOB’u oluşturan meslek odalarının bilgi ve birikiminden faydalanmak istemesini olumlu bulduklarını belirterek, “Gerek katılımcı bütçe, gerekse Atakum ve Samsun’un genel sorunları konusunda SAOB olar ak gerekli fikir desteğini sağlayacağız. Görüş ve önerilerimizin uygulanmasının da takipçisi olacağız” diye konuştu.

Toplantıya SAOB bileşenlerinden 16 meslek Odasının ‘Başkan ve Yönetim Kurulu’ üyeleri de
katılarak görüş ve önerilerini sundu.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.