‘ATAKUM’A YAKIŞIR PROJE YAPIYORUZ’

Yalı Kafe alanı ile ilgili eleştirileri yanıtlayan Başkan Demir, “Atakum’a yaptığınız 1 tane iş gösterin. Kültür, sanat, kafe bir botanik bahçe içerisinde buluşuyor. Onu eleştiriyorsunuz” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum İlçesi’nde Yalı Kafe alanına yapılacak proje ile ilgili konuşarak, “İller Bankası burayı satsa 50-60 milyon liradan daha fazla para eder. Biz bunu bedelsiz Samsun’a mal ediyoruz. Atakum’a yakışır bir proje. Kültür, sanat, kafe bir botanik bahçe içerisinde. Altında kapalı otoparkı olan insanların kullanacağı bir tesis olacak” dedi.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI, GÜNDEM YALI KAFE
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı olağanüstü toplantısını Başkan Mustafa Demir başkanlığında yaptı. ‘Atakum İlçesi belediye sınırlarında mahkeme kararları doğrultusunda kullanım kararlarının yeniden düzenlenmesine ilişkin nazım ve uygulama imar plan değişikliği teklifi’ ile toplanan mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Söz konusu yer, planlı bir alan. Biz mahkeme kararlarına saygılıyız. Gereğini yerine getiriyoruz. Bu mahkeme kararları ile ilgili de girişimlerimizi sürdüreceğiz. Burası İller Bankası’nın yeriydi. Milli Emlak’a devredilip oradan bize bedelsiz olarak tahsis edildi. Bu, şu anda uygulanan proje karşılığında tahsis edildi” diye konuştu.

MİLLET KIRAATHANESİ DEĞİL SOSYAL TESİS
Başkan Demir ayrıca, “Mahkeme kararına gelince buranın 1.5 yıllık süreci var. Şu anda da inşaat devam ediyor. Mahkeme bir karar almıştır. Gerekli süreci başlatıyoruz. Kararın gereğini yerine getiriyoruz. Oradaki ‘Millet Kıraathanesi’ ibaresi çıkacak. Millet kıraathanesi değil de sosyal tesis, kütüphane olacak” dedi.

‘ATAKUM’A 1 TANE YAPTIĞINIZ İŞ GÖSTERİN’
Alanla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Mustafa Demir, eleştirileri ise şöyle yanıtladı:

“İller Bankası burayı satsa 50- 60 milyon liradan daha fazla para eder. Biz bunu bedelsiz Samsun’a mal ediyoruz. Atakum’a yakışır bir proje. Kültür, sanat, kafe bir botanik bahçe içerisinde. Altına kapalı otoparkı olan insanların kullanacağı bir tesis olacak. Eleştiriniz bu. Siyaset yapmaya çalıştığınız yapı ve yatırım bu yatırım. Sizin, CHP olarak Atakum’ da bir belediyeniz var. 1 tane yaptığınız iş gösterin. Büyükşehrin yaptığı çok güzel bir yatırımı da eleştiriyorsunuz.

Samsun vizyon şehir. Biz şimdi Atakum’da kütüphaneyi haziran ayında ihale ediyoruz. Türkiye’nin en
fonksiyonel kütüphanesi olacak. Yeşil alan olarak da emniyetin arkasındaki alana çok örnek bir park kazandırıyoruz. O yüzden burada yapılacak yapı, tartışma konusu değildir.”

Mecliste görüşülen teklif oy çokluğuyla kabul edildi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.