ATAKUM’DA ‘İNŞAAT’ BAŞLADI!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaklaşık 24 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek Atakum Kent Park ve Bilim Merkezi’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu

25.04.2022
A+
A-

Samsun‘da, Atakum ilçesi eski Tarım Lisesi’nin olduğu alana çevre projesi hazırlayarak kente yeni bir yaşam alanı kazandıracak olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum Kent Park ve Bilim Merkezi inşaatına başladı.

BİLİME İLGİ DUYAN GENÇLER İÇİN
Toplam 100 gün içerisinde tamamlanacak proje konseptinde yürüyüş parkurları, oyun alanları, büfe, kafe ve aktivite alanları yer alacak. Toplam 23 bin 889 metrekare alanda Kent Park ve Bilim Merkezi Projesi bilime, teknolojiye ve inovasyona ilgi duyan gençler için özel olarak tasarlandı.

‘SAMSUN’U NAKIŞ GİBİ İŞLİYORUZ’
“Ortaya koyduğumuz vizyoner proje ve fikirlerle şehrimizi nakış nakış işliyor, yeniden inşa ve ihya ediyoruz” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kent Park ve Bilim Merkezi’nin inşaatının hızla ilerlediğini söyledi. Başkan Demir, “Projemiz bittiğinde ilçe hem yeni bir yaşam alanına kavuşacak hem de içerisindeki bilim merkezi başta gençlerimize ve çocuklarımıza farklı bir ufuk açacak. Amacımız her yaştan insanı bilimle buluşturmak, özellikle çocuklara ve gençlere bilimi sevdirmek” dedi.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.