Bafra Gazi Ortaokulu'ndan Anlamlı farkındalık - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra Gazi Ortaokulu’ndan Anlamlı farkındalık

Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan Gazi Ortaokulu’nda ” Değerler Eğitimi kapsamında; 02- 08 Kasım tarihlerinde, Lösemili Çocuklar ” Haftası’nda, farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

Bu haber 08 Kasım 2019 - 19:20 'de eklendi.

Gazi İlköğretim Okulu’nda LÖSEV ürünleri standı açılarak, geliri Lösevli Çocuklara bağışlanmak üzere satış yapıldı.
LÖSEV standında satışa sunulan ürünlere okul öğrencileri büyük ilgi gösterdiler. Öğrenciler hem ürünleri satın alarak hem de LÖSEV yazılı tişörtler tasarlayıp giyerek hasta akranları için farkındalık oluşturdular.


Günün farklı saatlerinde; farklı öğrenciler görev alıp, Lösev’e destek olmak için adeta yarıştılar. Lösev ürünlerine öğrenciler kadar onların duyarlı velileri de ilgi gösterip, katılarak destek verdiler.
Günün sonunda, stantlardaki ürünler hemen hemen tükendi. Gazi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni ve LÖSEV farkındalık sorumlusu Gülay ŞAHİN konuyla ilgili olarak şöyle dedi:
” Amacımız öğrencilerimizdeki Lösemi farkındalığını artırmak; hasta akranlarıyla empati kurmalarını ve onlara destek olmalarını sağlamak, öğrencilerimizin sevgi dolu kalplerinde ve ışıldayan gözlerinde bunu başardığımızı görmek bizlere mutluluk ve huzur veriyor.
LÖSEV Samsun Temsilcisi Erol KORKMAZ Bey, sağ olsunlar okulumuzda konuyla ilgili bir sunum tanıtımı yaptılar. Bir hafta sonra da bu etkinliği gerçekleştirdik.
Görsellerde öğrencilerimiz ve Görsel Sanatlar dersi öğretmeni Gülden Demir işbirliğinde Galip Öztürk Ortaokulu, Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Yakup Gülşen de sağ olsunlar bizlere destek verip yardımcı oldular.


Bafra Gazi Ortaokulu Müdürü Tugay KÖKKÜLÜNK; Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle; okullarında gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve öğrencilere teşekkür etti.
Haber : Oktay ZERRİN