Bafra Gençlik Caddesi kararmasın

Bafra Umut Derneği sosyal sorumluluk gereği Gençlik Caddesi’ne dikkatleri çekmek için basın bildirisi hazırlayıp imza kampanyası başlattı

Coğrafi olarak Bafra’nın girişi Gençlik Caddesi’ne günümüz şartlarına göre bir düzenleme ve güzelleştirme isteyen cadde sakinleri imza toplayarak yetkililere seslendi.

SAMSUN BAFRA UMUT DERNEĞİ SOSYAL SORUMLULUK GEREĞİ GENÇLİK CADDESİ’NE DİKKATLERİ ÇEKMEK İÇİN BASIN BİLDİRİSİ HAZIRLAYIP İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI. (AHMET ŞÜKRÜ ULUÇAY/SAMSUN-İHA)

GENÇLİK CADDESİ KADERİNE TERK EDİLMEMELİ

Yapılan basın bildirisinde, “Gençlik Caddemiz, yakın geçmişimizin en sıcak, en samimi anılarına ev sahipliği yapmış iken, günümüzde bu denli kaderine terk edilmiş olması tüm ilçenin vicdanını yaralamaktadır. Oldukça uzun bir zaman diliminde tek bir çivi dahi çakılmayan caddemize hizmet anlayışı kaldırım yenilemekten geçiyor ve bu yeterli sanılıyor. Bilinmelidir ki ne cadde sakinleri ne cadde esnafı ne de caddeden geçen Bafralı bu göz ardı edilmişliği hak etmiyor ve sindiremiyor. Maliyeti yüksek olmayan proje ve uygulamalarla eski renkli günlerine yeniden kavuşacak olan caddemizin unutulmuşluğuna Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve ilçemizin karar mercilerinin gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz.”
Basın bildirisi ve imza toplama kampanyasını cadde sakinlerinin talebi doğrultusunda gerçekleştirdiklerini söyleyen Bafra Umut Derneği Başkanı Hülya Yangın Ertekin, “Gençlik Caddesi’nin Bafra için değerini vurgulamaya çalıştık. Burada ticari bir çıkar yok. Bafra’nın girişi olan Gençlik Caddesi’nin geliştirilmesi ve güzelleştirilmesi, dışardan gelen insanların ilk izlenimleri açısında önemli. Gençlik Caddesi’nde her Bafralının iyi ya da kötü bir hatırası var” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.