Bafra Ovasına Can Suyu - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra Ovasına Can Suyu

Samsun’un Bafra İlçesinde Kızılırmak nehri üzerinde kurulan, Derbent Hidroelektrik ve Sulama Barajının kapakları açılarak Bafra ovasına can suyu verildi.

Bu haber 07 Mayıs 2020 - 15:28 'de eklendi.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında baraj kapaklarının açılmasıyla birlikte 2020 yılı sulama sezonu başlatılmış oldu.
Bafra Altınkaya Sağ Sahil Sulama Birliği İşletme Müdürü Serkan Temizel ve Bafra Kızılırmak Sol Sahil Sulama Birliği İşletme Müdürü Bekir Kaya, kanallara suyun salınacağını bir hafta önceden çeşitli iletişim araçları, ilan ve duyuru yoluyla  can ve mal güvenliği açısından dikkatli olmaları konusunda vatandaşların uyarıldığını belirterek, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2020 yılı sulama sezonunda da müstahsillerle uyum içerisinde çalışacaklarını, sahadaki sulama görevli arkadaşlarla karşılıklı anlayış ve birliktelikle sorunsuz bir sezonun geçirileceğine dikkat çekerlerken, Çok su çok ürün anlamına gelmediğini, suyu israf etmemek için ihtiyacı kadarını kullanılmasını da sözlerine eklediler.
Bafra Ovasında 2020 yılı sulama sezonunda Altınkaya sağ sahil Sulama Birliği 115 bin 500 Dönüm, Kızılırmak sol sahil sulama birliği 100 bin dönüm Bafra Ovasında toplam 215 bin 550 dönüm arazide sulu tarım yapılacak.