Bafra’da Bomba Paniği Açıklaması

Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, canlı bomba iddialarına açıklama yaptı.

Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit,Sosyal medya da gündeme getirilen ve şehirde panik havası yaşanmasına neden olan iddialarla ilgili açıklama yapan Bafra İlçe Emniyet Müdürü  Mustafa Yiğit, canlı bomba yakalandığı yada Bafra’da otogarında bombalı saldırı olacağı yönünde ki bilgilerin gerçek olmadığını söyledi.

 

YALAN YANLIŞ BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN
Bafra İlçe  Emniyet Müdürü Yiğit, Bafra Yenigün gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Musa Gün ile yaptığı telefon görüşmesinde özellikle sosyal medyada Bafra’da bombalı saldırı olacağı yönünde yapılan paylaşımlara da tepki göstererek, “Bu tür paylaşımlar halkı endişeye, paniğe ve kaosa sürükler. Doğrulu kesin olmayan bilgilerin hele de böylesi hassas bir konuda gerçek dışı bilgilerin yayılması, sosyal medyada gündeme getirilmesi doğru bir davranış değildir. Terör örgütlerinin de zaten istediği toplumda endişe ve panik yaratmaktır. Gerçek olmayan bu tür bilgilerin sosyal medya da yayınlanması da bu amaca hizmet etmektedir.  Vatandaşlarımız doğruluğu kesin olmayan, gerçek dışı olan, toplumda endişe ve paniğe neden olacak bu tür bilgileri yayınlamamalılar. Emniyet Müdürlüğümüz özellikle bu tür paylaşımları takip etmektedir. ” dedi.

PAYLAŞIMLAR YALANDAN İBARET

Bafra İlçe  Emniyet Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde alınan güvenlikle ilgili her türlü tedbiri aldığını da belirten Yiğit, “Resmi kurumlarca teyit edilmeyen hiç bir bilgiye itibar edilmesin. Bafra’da canlı bomba olduğu, bombalı saldırı olacağı yönünde ki bilgiler gerçek değildir. Biz Emniyet Müdürlüğü olarak Türkiye genelinde alınan genel tedbirler kapsamında Samsun genelinde gerekli önlem ve tedbirler alındı. Ancak özellikle sosyal medyada yayınlanan ve vatandaşlarımızı paniğe yönelten bombalı saldırı ve benzeri iddialar huzura zarar vermektedir. Resmi kurumlarca teyit edilmeyen, yalan yanlış bilgileri sosyal medyada yayınlayanlarla ilgili gerekli işlemlerde ayrıca yapılacaktır “dedi.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.