Bafra’da “Evde Kalıyoruz, Kitap Okuyoruz” - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra’da “Evde Kalıyoruz, Kitap Okuyoruz”

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Evde Kalıyoruz, Kitap Okuyoruz” etkinliği düzenleniyor. Öğrencileri kitap okumaya teşfik eden etkinlik kapsamında ödüllendirilme de yapılacak.

Bu haber 26 Mart 2020 - 17:22 'de eklendi.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip Corona Virüs (Covid-19) hastalığı nedeniyle ülkemizde de birtakım tedbirler alınmıştır. Okullarımızda yüz yüze eğitime ara verilerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23.03.2020 tarihinden itibaren EBA(Eğitim Bilişim Ağı) ve TRT üzerinden uzaktan eğitim yapılması kararlaştırıldı. Bu süreçte evde kalan öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Evde Kalıyoruz, Kitap Okuyoruz” etkinliği planlanmıştır. Temel amacı, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak veya var olan alışkanlıklarını artırmak olmakla beraber öğrencileri teşvik etmek amacıyla kitap ve kalem hediyesiyle ödüllendirme de yapılmaktadır.

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

Uzaktan eğitim boyunca öğrencilerimiz okudukları kitaplardan beğendikleri bir cümleyi kitap adı ve yazarı da belirterek her akşam 20.00- 21.00 saatleri arasında twitterden aşağıda yer alan örnekteki gibi paylaşacaklardır. Her gün ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde birer öğrencimize kitap ve kalem hediye edeceğiz. Twitter kullanmayan öğrencilerimiz velilerinin twitter adresinden de paylaşabilir, velinin de twitter adresi yoksa öğretmenlerimize ya da idarecilerimize ulaşıldığında öğretmen ve idarecilerimiz öğrenci adına twitterde paylaşımda bulunabilirler. Etkinliğimize Bafra’da öğrenim gören ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki tüm öğrencilerimiz katılım sağlayabilir.