Bafra'da Evinde Ölü Bulundu - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra’da Evinde Ölü Bulundu

Samsun’un Bafra ilçesinin Fatih Mahallesinde 5 gün önce evinde ölü bulunan Cemalettin Kocabaş’da Menenjit bakterisi bulundu

Bu haber 10 Eylül 2018 - 18:32 'de eklendi.

Bafra’da evinde ölü bulunan Cemalettin Kocabaş’a  yapılan otopsi sonucu menenjit teşhisi konuldu. Teşhisin ardından Cemalettin Kocabaş ile temasa geçenlere antibiyotik tedavisi uygulanıyor.

EVİNDE ÖLÜ BULUNDU

İstanbul’dan 20 gün önce Bafra’ya gelen Cemallettin Kocabaş Fatih Mahallesi‘nde bulunan bir apartmanda oturuyordu.
Uzun süredir Cemallettin Kocabaş’dan haber alamayan komşuları durumu polis ekiplerine bildirdi. Ekipler çilingir yardımıyla Cemallettin Kocabaş’ın yaşadığı eve girince şahsın cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yeri inceleme ekipleri evde çalışma yaparken, şahsın cenazesi daha sonra adli tıp morguna kaldırıldı.

POLİSLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılan otopsi sonucu evinde ölü bulunan Cemallettin Kocabaş’ın Menenjit Bakterisi taşıdığı tespit etildi.

Menenjit Bakterisi taşıdığı tespit edilen Cemalettin Kocabaş’ın ölü bulunduğu gece evinde görev yapan tüm polisler tedavi altına alındı.

Menenjit açısından profilaktik amaçlı risk taşıyan herkese 2 saat içerisinde koruma amaçlı tedavi işlemi uygulanmıştır.

Korku ve infial oluşturacak bir durum söz konusu değildir.

POLİS, TEMASA GEÇENLERİ ARIYOR

Polis, evinde ölü bulunan ve otopsi sonucu Menenjit Bakterisi taşıdığı tespit edilen Cemalettin Kocabaş ile temasa geçen kişileri arıyor.

Menenjit nedir? Menenjit bulaşıcı mıdır? Belirtileri ve tedavisi…

Menenjit, beyni saran zarların iltihaplanmasıyla oluşan ve erken evrede tedavi edilmediğinde başta işitme kaybı, beyin hasarı ve ölümle sonuçlanabilen ciddi bir bakteriyel enfeksiyondur.

MENENJİT BULAŞICI MIDIR?

Viral ve bakteriyel menenjit bulaşıcıdır. Temas, öksürük, hapşırık yoluyla insandan insana bulaşabilir. Menenjit herkese bulaşabilir, ancak beş yaşın altındaki çocuklarda, 16-25 yaş arası gençlerde ve 55 yaş üstü kimselerde daha sık görülmektedir. İnsanların birbirlerine yakın yaşadığı kalabalık bölgelerde sık görülen bir durumdur. Buna bağlı olarak da yatılı okullarda okuyan çocuklara ve askerlere bulaşma ihtimali daha yüksektir.

MENENJİT BELİRTİLERİ NELERDİR?

– Baş ağrısı,
– Yüksek ateş,
– Boyun tutulması,
– Ense sertliği,
– Mide bulantısı ve kusma,
– Parlak ışığa bakmaktan kaçınma,
– Zihin bulanıklığı,
– Havale,
– Soğuk el ve ayaklar,
– Titreme,
– Hızlı soluk alıp verme,
– Eklem ve kas ağrıları,
– 2 yaşından küçük çocuklarda az yemek yeme, inleme ya da çok tiz ağlama, soluk ve lekeli bir görünüm, kafada bulunan bıngıldağın aşırı gergin ve şiş olması, kaskatı olma.