Bafra'da Kızılay ve Lösemili Çocuklar Haftası kutlandı - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Bafra’da Kızılay ve Lösemili Çocuklar Haftası kutlandı

Bu haber 06 Kasım 2019 - 18:01 'de eklendi.

“Kan vermede Bafra verimsiz”

Bafra İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Organize ettiği, “Kızılay ve Lösemili Çocuklar Haftası etkinliği  Bafra Belediye Kültür Merkezinde düzenlendi
LÖSEV Samsun Temsilcisi Erol Korkmaz ve Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri farkındalık oluşturmak için okul önünde toplanarak Bafra Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe yürüyerek geldiler.

“İTİBAR ETMEYİN”
LÖSEV Bafra Temsilcisi Erol Korkmaz, LÖSEV hakkında  bilgiler verdi. Korkmaz ayrıca, sokaklarda lösemili çocuklar için yardım toplayanlara itibar edilmemesini istedi. Kızılay hakkında bilgiler veren Türk Kızılay Bafra Şubesi memuru Özlem Öztürk Kızılay’ın önemini anlattı.

“HEDEFİMİZ İLK 5”
Türk Kızılay Bafra Şube başkanı Ecz. Halim Tutku Demircan Bafra’nın Samsun ilçeleri arasında kan vermede en verimsiz ilçe olduğu belirterek; “Yönetimimizle birlikte bu konuda kurumlarla beraber ortak çalışmalarımızın neticesinde ilçe bazında başlattığımız kampanyalarla rekora seviyeleri gittiğimizi  öğreniyor olmamız bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. Hedefimiz Bafra’da inşallah il bazında değil ulusal çapta ilk beşe girmeyi hedefliyoruz. 30 M2 deposu olmayan bir ofiste çalıştıklarını ve yakın zaman da 450 M2’lik deposu olan Bafra’ya yakışan bir Kızılay Şubesi açmayı hedeflediklerini belirtti.

“YOĞUN KATILIM”
Programa, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Bafra Jandarma Komutanı Fatih Öner, Sivil toplum kuruluşları, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program, Kültür Merkezinde İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, etkinliğe katılanlara organ nakli hakkında bilgiler verdikten sonra program son buldu.