BAFRALI 65 SANIKLI FETÖ DAVASINA CEZA YAĞDI

Samsun’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 9’u tutuklu 65 kişinin yargılandığı davada, 48 kişi 1.5 yıl ile 8 yıl 1 ay 6 gün hapis cezasına çarptırılırken, aralarında Samsun eski milletvekili olan iş adamı A.Aydın’ın da bulunduğu 17 kişi beraat etti

Samsun’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Bafra ilçesinde öğretmen, iş adamı, memur ve esnafların da aralarında bulunduğu 9’i tutuklu 65 kişinin yargılanmaları sona erdi. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dün başlayan duruşma bugün saat 19.00’da sona erdi. Mahkeme, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklu sanıklardan R.Duman, F. Kocabaş ve F.Höke’yi 8 yıl 1 ay 6’şar gün, Z.Yazaydın, M.Öztürk, C.Ergen ve H. Işık’ı 7 yıl 5 ay 3’er gün hapis cezasına çarptırılıp tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Tutuklu sanıklar K. Bilgin ve A.Doğan ise 6 yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırılarak tutukluluk süreleri göz önünde bulundurulup tahliyelerine karar verildi.

Tutuksuz yargılanan İ.Müderrisoğlu, H. Sezer, K. Yaşa, E.Aydın, S.Duman, E. Kuloğlu, D.Nacak, B.Gül, A. Pilan ve A.Can Uçar 6 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırılıp yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

  1. A.Coştum, M.Şirinoğlu, M. Kör, F. Kurnaz, B.Müderrisoğlu, H. İ.Kuloğlu, E.S. Çelikkaya, İ.Öz, D. Uzun, E.Uzun, A.Örnek, H.Uyar, H.Ayfer, N.Bayar, Y.Ayfer, C.Arbağ ve E. Karaca 2 yıl 1’er ay hapis cezasına çarptırıldılar. Y.Kuloğlu ve A.Ünal 1 yıl 10 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırıp cezaları Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasına (HGB) karar verilip ertelendi.
  2. Tarım, O.Şişman, A.Göre, F.Güven, T.Şener, G.Demir, A.Dinç, F. Keleş, S.Aydın ve B. F.Acar 1 yıl 10 ay 22’şer gün hapis cezasına çarptırılarak HGB karar verilerek cezaları ertelendi.

Samsun eski milletvekili olan işadamı A.Aydın’ın da aralarında bulunduğu A. İ. Özen, M. Bakır, B.Alataş, T.Öztürk, S.Bayar, S.Maden, O.Aşcı, A.Taş, C.Eriş, O.Kocabaş, S.Badur, A.Yaman, M.Yiğit, B.Sekmen, A. Çelik ve K.Köse ise beraat ettiler.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.