BAFRA’YI ÇÖLDE BIRAKTILAR

Bafra’mız son 1 yıldır haberli habersiz, gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden su kesintileri yaşamaktadır.

Kesintiler zaman zaman 24 saati geçmiştir. Bafra çölde kalmış gibi olmuştur.

Altyapı elbette çok önemlidir. Yerinde ve doğru bir hizmettir. Ama Alt yapı çalışmalarının haddinden fazla süreye yayılması sonucunda yollar ve arabaları perişan olmuş insanlarımız ise kışın çamur yazın ise toz ve toprak içinde kalmıştır.

Mevsimsel olarak kışın başlayan alt yapı çalışmaları mağduriyetleri çok daha fazla artırmıştır. Bozulan yollarda ise ne yazık ki yamadan başka çalışmalar yapılmamıştır

Bafra’mız şimdi de bu çöl sıcaklarında havuzsuz bırakılmıştır. Ali  Kale Turistik Tesisleri’nde tamda yazın başında tamirat ve bakım çalışması başlatılmıştır. Yaz başında tadilat başlatarak Bafra insanını havuzdan mağdur eden bir belediye başkanı ciddi bir planlama hatası yapmış ve insanımızın bu çöl sıcaklarında serinleme imkânını ve yüzme zevkini elinden almıştır. Bu plansız ve programsız faaliyetlerin bedelini insanımız yaşamaktadır.

Bu plansız ve zamansız tadilat ile sadece erkekler değil kadınlar da mağdur olmuştur. Kadınların zaten yüzme imkânları kısıtlıdır. Bir de buna tadilat eklenmiştir. Bafra’da herkes biliyor ki kadınlara havuz ayrı günlerde tahsis edilmektedir. O günlerde havuzda erkekler olmaz!..

Kadınların görevlilerin tamamının kadın olması talepleri olabilir. Bu talebe saygı duyulur.  Bu talebe çözüm ise çok kolaydır. Kadınlar gününde havuzda ki cankurtaranlar dahil tüm görevliler kadınlardan olur, çözüm sağlanır ve havuz açık kalırdı.

Kısacası hem Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı hem de Bafra Belediye Başkanı sınıfta kalmaya devam etmektedir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.