BALIKÇI BARINAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Batıpark Balıkçı Barınağı’ndaki çalışmaları 2 ay içinde tamamlayacak

05.06.2022
A+
A-

Batıpark Olta Balıkçıları ve Su Sporları Derneği iş birliği ile yürütülen çalışmada 10 metrekare büyüklüğünde 171 beton kulübe yapılıyor. İnşaatı biten kulübelerin ince sıva işlemini gerçekleştiriliyor. Boyandıktan sonra güvenlik amaçlı kameralar yerleştirecek olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, tesise giriş çıkışları da kontrol altında tutacak. Ayrıca barınağa yakın noktada vatandaşlar için küçük bir balıkçı lokantası inşa edecek. Sahiplerine 2 ay sonra teslim edilecek amatör balıkçı barınağı, düzenlenecek törenle hizmete girecek.

ALKOL KULLANANLAR VE TAŞKINLIK YAPANLAR
Batı Park Olta Balıkçıları ve Su Sporları Derneği Başkanı Kadir Tezcanlı, “1985 yılından beri buradayım. Buradaki değişimi hayal bile edemezdim. Suyumuz geldi. Bay, bayan ve engelli tuvaletleri yapıldı. Görüntü kirliliğinden kurtulduk. Samsun için gurur duyuyorum. Burada yeni düzen kuruluyor. Belediyemizle ortak tüzük hazırlayıp üyelerimize imzalattık. Alkol kullananlar ve taşkınlık yapanları barındırmayacağız. Barınağımız, herkesin gelip balık yiyebileceği nezih bir ortam haline geliyor” dedi.

BAŞKAN DEMİR: ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN
Samsun’da amatör olta balıkçılığını geliştirip yaygınlaştırmaya devam edeceklerinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yoğun talebi karşılamak için de yatırımları sürdüreceklerini kaydetti. Batıpark Balıkçı Barınağı’nın halka açık modern bir tesis haline getirmeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Demir, “Batı Park sahilimiz, şehrimizin en güzel lokasyonlarından biridir. Oraya büyük önem veriyoruz. Batıpark’ta konuşlanmış olan amatör olta balıkçılarımızın hem yaşam koşullarını iyileştirmek şehrimizin tanıtımına katkı vermek amacıyla orada temiz ve estetik bir düzen kurmamız gerekiyordu. Derneğimizle iş birliği yaparak çalışmalara başladık. Görüntü kirliliğine neden olan tüm sundurma tipi barakaları yıktık. Her bir balıkçımız için tek tip beton barınaklar yapıyoruz. Orada küçük bir balıkçı lokantası da planlıyoruz. Halkımız istediği zaman gidip taze balık yiyebilecek. İnşaatlar kısa zamanda tamamlanınca hizmete açacağız. Balıkçılarımıza ve şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.