Balkan Türkleri Derneğinden kültürel etkinlik

Samsun Balkan Türkleri Derneği tarafından yapılan etkinlikte birlik beraberliğin ve kültürel kazanımların göstergesi sergilendi

09.12.2019
A+
A-

Samsun Balkan Türkleri Derneği tarafından yapılan etkinlikte birlik beraberliğin ve kültürel kazanımların göstergesi sergilendi.

İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen ve salonun tıklım tıklım dolduğu etkinlikte sosyal içerikli mesajların verildiği geleneksel dayanışma gecesi, birlik beraberliğin ve kültürel kazanımların en güzel göstergesi sergilendi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan ve göreve geldiği günden itibaren dernekteki gelişmeleri kısaca özetleyen Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata, “Artık salonlara sığamıyoruz. Bu ilgi, birliktelik bizleri bir hayli mutlu etti. 1987 yılında kurulan ve 32 yıldır faaliyet gösteren derneğimiz, kendi mülküne sahip, şehrin köklü dernekleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Üyelerimizin dini ve resmi günleri ile acı ve mutlu günlerini paylaşmak maksadıyla kısa mesaj sistemimizle düzenli olarak mesaj atılmaktadır. Yılda bir defa basılan dergimizde derneğimizin çalışmaları, faaliyetleri hakkında yazılar ile kültürümüz hakkında bilgiler yer almaktadır. Her yıl düzenli olarak geleneksel kazan pilavı günü, kahvaltı programları, dayanışma gecesi ve Ramazan’da iftar programı düzenlemekteyiz. Bunların yanında ayrıca 30 öğrenciye sizlerinde desteğiyle her ay düzenli olarak burs vermekteyiz. Belli aralıklarla derneğimizde farklı konularda alanında uzman hocalarımızın sunumuyla söyleşiler düzenliyoruz. Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş halk oyunlarımızı yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak maksadıyla yaklaşık beş yıl önce başlatmış olduğumuz halk oyunları çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. Yine özel okullar ve hastanelerle yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde üyelerimize ve birinci dereceden akrabalarına indirimler ve avantajlar sağlıyoruz” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.