BAŞKAN ŞAHİN: ORTAK HEDEFİMİZ BAFRA ÜNİVERSİTESİDİR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin “Ortak akıl ve kolektif vizyon ile oluşturduğumuz 5 ana hedefimizden birisi Bafra Kızılırmak Üniversitesi’dir. Bafra olarak bu hedefe kitlendik. Bunu gerçekleştirmek için her türlü gayret gösterilmektedir. Bafra Kızılırmak Üniversitesi yolunda çok önemli adımlar atılmıştır” dedi

09.10.2017
A+
A-

Bafra Belediye Başkanı Zihni yaptığı açıklamada şunları söyledi “Samsun’umuz 1 milyon 300 bin nüfusu 9.500 km² yüzölçümü ile büyük bir şehirdir. Merkez de yer alan ilçeleri ile 17 ilçeye sahiptir. Bafra merkez hariç Samsunumuzun en büyük ilçesidir. OMÜ ise Samsunumuzun can damarıdır. 19 Mayıs Üniversitemiz bünyesinde merkezde ve ilçelerimizde 20 fakülte 5 enstitü,  13 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul bulunmaktadır. Üniversitemizde 2017-2018 öğretim yılında 56.369 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bu hepimizin onurudur,üniversitemizin başarısıdır. Üniversitemizin bu büyük başarısını Bafra Kızılırmak Üniversitesi’ni de oluşturarak devam ettireceğine inancım tamdır. Samsun bu şekilde üniversite sayılarını artıracak, 19 Mayıs üniversitemiz, eğitimin lokomotifi Samsunumuz ise ilçeleriyle beraber üniversite şehri olacaktır. Bafra Üniversitesi Samsun’umuzun akademik ve eğitim güçlerinden biri olacaktır.”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti. “Üniversitemizin 20 fakültesinden ikisi 13 meslek yüksekokulundan da ikisi Bafra’mızdadır. 4 okulumuzda 1.056 öğrencimiz eğitim görmektedir. İlçemizde Astaş Holding ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Kaya Aşcı tarafından OMÜ bünyesinde Turizm Fakültesi kurulmuştur. 264 öğrencimiz eğitim almaktadır. İşletme Fakültesi binamız içinde çalışmalar başlamıştır. Bu fakültemizin binası da Akif Arslan ve Arslan ailesi tarafından yapılacaktır. Bir kez daha kıymetli bağışçılarımızAşcı ve Arslan ailelerimize çok teşekkür ediyorum.

Kısacası 2010 yılında Bafra için hepimiz platformu sivil inisiyatifi ile başlayan, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, iş adamlarımızın, mülki idare kademelerimizin, basınımızın, oda ve derneklerimizin destek ve katkıları ile önemli bir noktaya geldik.  Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların her safhasında bulunmaktan da ayrıca mutluyum. Bu gelinen noktada bakanlarımız, milletvekillerimiz bakanlar kurulumuz, il ve ilçe başkanlarımız YÖK ve 19 Mayıs Üniversitemizin rektörleri, akademik ve idari kadroları önemli destekler vermiştir. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin, aynı hedef etrafında birleşmenin çok önemli sonuçlarını aldık.” dedi.

Başkan Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı. “Geldiğimiz noktayı yine hep beraber Bafra Kızılırmak Üniversitesi’ne taşımak istiyoruz. Bunun için ilçemizde ortak hedef, heyecan, arzu ve istek vardır. Bu konuda Bafralılar kararlıdır. Bunun için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. İşletme Fakültemizde çalışmalar büyük bir hızla devam etmektedir. Çalışmaları da yakından takip ediyorum. Yerinde incelemelerde bulunuyorum.” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.