BİR İLÇE SPOR YAPIYOR!

Samsun’un Havza İlçesi’nde Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ ve spor etkinliği düzenlendi

09.09.2022
A+
A-

Samsun’un Havza İlçesi’nde 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ilgi görürken düzenlenen ‘egzersiz etkinliği’ne de çocuğundan yaşlısına çok sayıda ilçe halkı katıldı.

SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ

Mehmet Ali Şahin Spor Tesisleri’nden başlayan ve Şehit Besim Kazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde son bulan Sağlık Yaşam Yürüyüşü’ne İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, Kızılay İlçe Koordinatörlüğü, çoğunluğu gençlerin oluşturduğu vatandaş grubu katıldı.


TOPLU EGZERSİZ ETKİNLİĞİ

Yaklaşık 2.5 kilometre süren yürüyüşüN ardından okul bahçesinde katılımcılar ile birlikte egzersiz hareketleri yapıldı.Z
Havza İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Şahin, “İlçemizde Halk Sağlığı Haftası kapqsamında, 1’inci basamak sağlık hizmetlerinin tanıtımı yapıldı. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler ile halkımıza ulaşmaya çalıştık. Yürüyüşümüze ve diğer faaliyetlerimize katılan ve destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.