BIRAKIN KIZLAR OKUSUN PROJESİ’NDE BİR BAFRALI ŞAİR

24.01.2020
A+
A-

Projeye gerek yurt içi gerekse de yurt dışından binlerce destek ve katılım geldi. Safiye Samyeli’ nin öncülük ettiği proje için ayrıca “ Bırakın Kızlar Okusun ” adlı bir de 304 sayfalık bir şiir antolojisi çıkartıldı.
Antolojide Bafralı şair, yazar, emekli öğretmen ve Bafra Atom Karıncalar Anaokulu Müdürü Oktay ZERRİN de ” Kızlarımız Okusun ” adlı bir şiiriyle projeye destek vedi.
Proje Koordinatörü Safiye Samyeli, ayrıca okullarımıza kitap kazandırmak için bir de kitap kampanyası düzenledi. Düzenlenen kampanyaya 5 binin üzerinde kitap, 500′ ün üzerinde şiir geldi.
Şair Safiye Samyeli yayınladığı antolojide projelerini şöyle açıkladı :
” Yıllardır bireysel olarak vermiş olduğum ‘Bırakın Kızlar Okusun’ mücadelemi öyle sanıyorum ki bilmeyen yoktur, bu yalnızca benim yürek yangınım değildi, benim gibi binlerce kadının yürek yarasıydı.
Toplumun bu kanayan yarasına parmak basmak da biz duygu hamalı olan şairlerin aslî görevlerinden birisiydi. Şahsım ve benim gibi düşünen kıymetli kalemdaşlarım ile güç birliği yaparak ” Al eline bir kalem; bir şiir , bir kitap da sen gönder, ” Bırakın Kızlar Okusun ” adlı Uluslararası , sosyal sorumluluk projemizi başlattık ve bu kitap kampanyamızda 5 binin üzerinde kitap ve 500’ü n üzerinde şiir elde ettik.
Elde etmiş olduğumuz kitaplardan Van’ ın farklı ilçelerinde 4 adet ” Safiye Samyeli Bırakın Kızlar Okusun ” Kütüphanesi oluşturduk, bu elbetteki benim için tarifi imkânsız bir gururdur, gururumu kat kat arttıran asıl unsur ise bana güvenerek, inanarak hazırlamış olduğum her sosyal sorumluluk projesinde olduğu gibi, bu anlamlı projede de beni yalnız bırakmayan duyarlı, yürekli, kıymetli gönül dostlarımdır. “

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.