“Çalışanlarınıza sahip çıkın!”

Tes-İş Samsun Başkanı’ndan işverene çağrı: “Çalışanlarınıza sahip çıkın!” Sendika Şube Başkanı Gökay Özdal, pandemi sürecinde çalışanların iş kaygısı ve motive sorunları yaşadıklarını belirterek işverenlere çağrıda bulundu

Türkiye Enerji ve Gaz İşçileri Sendikası(Tes-İş) Semsun Şube Başkanı Gökay Özdal, “Yaşadığımız pandemi sürecinde, toplumun her kesiminde olduğu gibi çalışanlarında yaşadığı zorluklar, ekonomik dar boğazlar ve bunun yanısıra iş kaygısı ve motive sorunlarını da beraberinde getirmiştir” dedi.

ŞOK, REDDETME, DEPRESYON

Sendika Başkanı Gökay Özdal, yaptığı basın açıklamasıyla işçilerin pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Özdal, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu: “İş hayatında yaşadığımız her değişim şok, reddetme, öfke , depresyon ve entegre olma şeklinde önümüze gelmektedir. Uzaktan çalışma, esnek çalışma, kısa çalışma, zorunlu ücretsiz izin uygulamaları ve kılıfına uydurulmuş işten çıkarmalar hem çalışma hayatını, hem verimliliği hem de istihdamı derinden etkilemektedir.

ENERJİ ALANINDA ZOR ŞARTLAR

TES-İŞ olarak biliyoruz ki enerjinin her alanında özellikle dağıtım hizmeti veren tüm üyelerimiz ve tüm çalışanlarımız kesintisiz enerji arzı ile hayatın devam etmesi adına büyük bir özveri göstermektedir. Her türlü zorlu koşullarda sergiledikleri özverinin günümüzde adeta ekmek gibi, su gibi, hava gibi olmazsa olmaz bir yaşam kaynağı haline gelmiş bir ihtiyacın koruyucusu aynı zamanda sadece pandemi’ nin değil, hayatın her anının gizli kahramanlarıdır.

‘İŞVERENLERE SESLENİYORUZ’

Bu anlamda işveren ve işveren vekillerine sesleniyoruz: Çalışanlarına İlham veren, İşbirliğine teşvik eden, onlara anlamlı bir iş yaptıklarını hissettiren, tüm sorunlara rağmen değerlere dayalı bir kimlik oluşturan ve böyle bir çalışma ortamı yaratan kurumlar her yönü ile daha verimli işlere imza atacaklardır.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.