CANİK’E TAM NOT!

Samsun’da Canik Meslek Edindirme Kursları’nı (CAMEK) ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ‘istihdam garantili’ projeye övgüler yağdırdı

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Canik Belediyesi bünyesinde eğitim faaliyeti gösteren Canik Meslek Edindirme Kursları’nda (CAMEK) incelemelerde bulundu.

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte CAMEK’i ziyaret eden Karaaslan, mobilya sektörüne nitelikli eleman yetiştirme ve istihdam olanaklarını artırmak amacıyla hayata geçirilen proje ve yatırımlarla ilgili bilgi edindi. CAMEK projesinin şehrin ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını söyleyen Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Başkan İbrahim Sandıkçı’yı ve projeye katkı sağlayan tüm ekibi tebrik etti. Eğitim ve üretim alanının büyük emek ve yatırımlar sonucu teşekkül etmiş olduğunu dile getiren Karaaslan, “Emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

MOBİLYA SEKTÖRÜNE KALİFİYE ELEMAN
Kursların iş garantili olduğunu söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, projeyle ilgili ziyaretçilere bilgi verdi. Bu proje ile Samsun’un mobilya sektörüne nitelikli eleman yetiştirerek istihdama katkı sunmayı amaçladıklarını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki kadınları ve dezavantajlı grupları bu kurslar aracılığıyla meslek hayatına ve topluma kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

MAKİNE VE TECHİZATA OKA DESTEĞİ
Canik Meslek Edindirme Kursları sayesinde Karadeniz Bölgesi’ndeki mobilya sektörünün ara eleman ve yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanacağını söyleyen Başkan Sandıkçı, CAMEK’te, ‘Bilgisayar Destekli 3 Boyutlu Mobilya Tasarım Kursu, CNC Operatörü Kursu, Mobilya Döşeme Kesim Kursu, Mobilya Döşeme Dikim Kursu’ olmak üzere 4 farklı alanda eğitimin verileceğini aktardı. Eğitim için son teknolojiyle donatılmış geniş bir atölye alanı oluşturduklarına dikkat çeken Başkan İbrahim Sandıkçı, kurslarda kullanılacak makine ve teçhizatın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) aracılığıyla sağlanan yaklaşık 2 Milyon TL tutarındaki finansmanla temin edildiğini açıkladı. Başkan Sandıkçı, eğitim süresi boyunca üretilecek ürünlerin ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere hediye edileceğini belirtti.

Projeyi çok önemli ve başarılı bulduğunu kaydeden AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu da, CAMEK’in kadınlar ve dezavantajlı grupların iş hayatına ve topluma kazandırılmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Ziyaretin sonunda Başkan İbrahim Sandıkçı, Çiğdem Karaaslan’a CNC tezgahında lazerle adının yazıldığı ahşap levha hediye etti. 17-45 yaş arasında kursiyerlerin eğitim görebileceği CAMEK kurslarına kayıtların 17 Kasım 2021 tarihine kadar devam ettiği bildirildi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.