‘ÇEVRECİ’ KÜTÜPHANE!

Samsun’un Terme İlçesi’ndeki bir ortaokul, atık malzemeler kullanılarak oluşturulan kütüphanesiyle örnek oldu

Samsun’da ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesi kapsamında Terme Ortaokulu Kütüphanesi, atık malzemeler kullanılarak yapıldı. Kütüphane İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

2 ÖNEMLİ PROJE KÜTÜPHANEDE HAYAT BULDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ ve ‘Sıfır Atık’ projeleri, Terme Ortaokulu’nda hizmete giren kütüphane ile hayat buldu. Kütüphane kurmak için toplanan atık malzemeler atölyelerde idareci, öğretmen ve öğrenciler tarafından işlenerek çalışmalara başlandı.

KULLANILMAYAN MASALAR, CAMLAR, KUTULAR
Kullanılmayan paneller, tahtalar, sıralar, masalar, demirler, kâğıtlar, camlar, kasalar, kutular, lastikler, dolaplar, kablo makaraları, ipler, tekstil malzemeleri ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında öğretmen ve öğrenciler tarafından dönüştürülerek masa, kitaplık rafı, sandalye, sehpa, aksesuar ve aydınlatma ürünleri olarak kütüphanede kullanıma uygun hâle getirildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YİĞİT’TEN KUTLAMA
Terme Ortaokulu’nun ‘Çevreci’ örnek kütüphanesi İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celalettin Sula, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İsmet Güner ve Rabia Aydın Dalga’nın katılımlarıyla düzenlenen törenin ardından öğrencilerin kullanımına sunuldu. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Cumhurbaşkanımızın eşi sayın Emine Erdoğan öncülüğünde ülke genelinde devam eden 2 önemli projeyi tek bir çalışmada ortaya koyarak öğrencilerimize muhteşem bir kütüphane kazandıran ilçemiz milli eğitim yöneticilerini, okulumuzun değerli idareci ve öğretmenlerimizi ve çok sevgili öğrencilerimizi gönülden kutluyorum” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.