ÇİFTÇİYE, ESNAFA MÜJDE!

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde konuşan Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin, esnafın banka kredilerinin faizlerini sileceğim” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun Vezirköprü’de konuştu. Kılıçdaroğlu, “Siyaset halka hizmet aracıdır. Siyasete giriyorsan zenginleşme olmaz, siyasete giren adamın malı, mülkü, hanı, hamamı, gemileri, uçakları olmaz” dedi.

KUL HAKKI YEMEM, YEDİRTMEM
“Siyasete giren adamın malı, mülkü, hanı, hamamı olmaz. Siyaset halka hizmet etmektir” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar iyi değil. Her birimizin sorumluluğu var. Benim de sorumluluğum var. Ben günün 24 saati bu ülke için çalışıyorum. Diğer iktidar sahipleri gibi değilim ben. Kul hakkı yemem ama kul hakkı da yedirtmem. Milletimle helalleşeceğim dedim. Ama kul hakkı yiyenlerle benim helalleşme şansım yok. Bu memleketin hapishanelerinde masum insanlar var biliyorum, haksızlığa uğramış insanlar var biliyorum. Ama bir şeyi unutmuyorum. Bu ülkeye adaleti getirmek için elimden ne geliyorsa yapacağım.

KREDİ FAİZLERİNİ SİLECEĞİM
İktidar olduğumuzda ilk bir hafta içinde çiftçinin, esnafın bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini sileceğim.

BEN BEŞLİ ÇETELERİN ADAMI DEĞİLİM
Ben beşli çetelerin adamı değilim, ben mafyanın adamı değilim, ben uyuşturucu baronlarının adamı değilim. Ben çiftçinin, esnafın, emekçinin adamıyım. Fakirden fukaradan yanayım. Bu topraklarda bir çocuk yatağa aç giriyorsa, o gece devleti yönetiyorsam ben uyuyamam. Her evde huzur, bereket olacak. Parayı beşli çetelerden alıp bu millete vereceğim, herkes bilsin. Televizyonlara çıkıp benimle tartışmaya cesaret edemiyorlar. Niye korkuyorsun? Haklı olan korkmaz. Kul hakkı yemeyen korkmaz.


SİYASETE GİRİYORSAN ZENGİNLEŞME OLMAZ
Siyaset halka hizmet aracıdır. Siyasete giriyorsan zenginleşme olmaz, siyasete giren adamın malı, mülkü, hanı, hamamı, gemileri, uçakları olmaz. Siyaset halka hizmet etmektir. Vatandaşın arabası, huzuru olacak. Vatandaşın imkanları fazla olacak. O nedenle gençler yurt dışına gideceğiz diyorlar. Bütün genç arkadaşlarıma sözümdür. Türkiye’nin kaderini sizler belirleyeceksiniz.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.