DEPREM GİBİ!
Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde Küçükkale, Elmalı, Kızılcakoru hattını birbirine bağlayan yolda çökme meydana geldi
![DEPREM GİBİ!](https://www.yenigundehaber.com/wp-content/uploads/2023/04/yol.jpg)
Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Küçükkale, Elmalı ve Kızılcakoru mahallelerini birbirine bağlayan yolda heyelan nedeniyle çökme meydana geldi.
1 KİLOMETRELİK ALANDA HASAR
Yaşanan doğal afet nedeniyle yol kullanılamaz hale gelirken, şeritler çekilerek trafiğe de kapatıldı. Heyelan bölgesinde olan ve yolun atında su bulunduğu öğrenilen 1 kilometrelik alanda hasar oluştu. Mahalleliler, araçlarıyla diğer ilçelere gidemediği için mağduriyet yaşadı.
ONARIM ÇALIŞMASINA YAĞMUR ENGELİ
Çökmenin meydana geldiği 1 kilometrelik yolda geniş kapsamlı çalışma başlatıldığı ancak yoğun yağmur nedeniyle ara verildiği öğrenildi. Yarın öğle saatlerinde devam edilecek olan yol çalışmasının en kısa sürede bitirileceği öğrenildi.