‘DİNDAR NESİL’ PROJESİ!

Samsun’da Canik Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Anadolu Mektebi’ adıyla bir proje hayata geçiriyor. Projede öğrencilere, tamamına yakını İslamcı yazar ve şairlere ait 20 kitap okutulacak

Samsun‘un Canik Belediyesi ile Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından , ilçedeki okullarda ‘Anadolu Mektebi‘ adıyla yeni bir proje hayata geçirildi. İlçedeki okullardan seçilecek 50 öğrenciye, çoğunluğu İslamcı yazar ve şairlere ait 20 kitap, ‘4 kalem tekniği’ adı verilen bir yöntemle okutulacak.

PROJENİN ADI: ANADOLU MEKTEBİ
Samsun’un AK Partili Canik Belediyesi ile Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla hayata geçirilen ‘4 Kalem Tekniği ile Kitap Okuma’ Projesi kapsamında öğrencilere okutulacak 20 eserin tamamı da İslamcı yazar ve şairlerden oluşturuldu. İmzalanan protokol kapsamında hayata geçirilecek projeye ise ‘Anadolu Mektebi’ adı verildi.

PROJE İÇİN 50 ÖĞRENCİ SEÇİLECEK
Öğretmenleri de ilçede görev yapan öğretmenler arasından ‘özel’ olarak seçilecek 50 öğrenciye Anadolu Mektebi’nde Sezai Karakoç, Cahit Zarioğlu, Rasim Özdenören, Mustafa Ktulu, İsmet Özel, Nurettin Topçu gibi İslamcı yazar ve şairlerin kitapları seçildi. Proje kapsamında Türk ve Dünya klasikleri ya da çağdaş Türk edebiyatına ilişkin tek bir yazar ya da şairin yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

İŞTE O KİTAPLAR…
‘İslami’ eserlerin ön plana çıkarıldığı Anadolu Mektebi’nde eğitim görecek 50 öğrenciye, ‘4 kalem tekniği’ ile okutulacak kitaplar şöyle:

Sezai Karakoç: İslam’ın Dirilişi
İnsanlığın Dirilişi, Diriliş Neslinin Amentüsü, Yitik Cennet

Cahit Zarifoğlu:Yaşamak

Rasim Özdenören: Gül Yetiştiren Adam
Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler

Mustafa Kutlu: Yoksulluk İçimizde,
Ya Tahammül Ya Sefer, Bu Böyledir,
Sır, Uzun Hikaye

İsmet Özel: Üç Zor Mesele

Roger Garaudy: İnsanlığın Medeniyet Destanı, İslam’ın Vadettikleri

Aliya İzzetbegoviç: Doğu ve Batı Arasında İslam

Nurettin Topçu: Marif Davamız

Necip Fazıl Kısakürek: İdeolocya Örgüsü

Cemil Meriç: Bu Ülke

Ahmet Hamdi Tanpınar: Beş Şehir

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.