DİYANET ZENGİNLERİN ZIRHI OLAMAZ!

Elbette her hal ve durumda yüce Allah’a şükredeceğiz.  Diyanet İşlerimiz sürekli fakirlere sabır ve şükür edin diyeceğine, zenginlere de vergi kaçırmayın, verginizi ödeyin ve zekatınızı  verin  israf, hırsızlık,  yolsuzluk, torpil, haksızlık , adaletsizlik yapmayın demelidir. İslam dininde  hristiyanlikta olduğu gibi Allah ile kulun arasına girmek yoktur. Hristiyanlikta Allah ile kul arasına  kiliseler ve rahibler girerken ne yazık ki İslam’da da diyanet, cemaatler,  örgütler, mezhepler, imamlar girer oldu. Bu açık bir şirktir.

İSLAMİYET KAPİTALİZME KARŞIDIR

İslamiyet kapatalizme karşıdır, insanlar arasında sınıfsal ayırım yoktur. Üstünlük takvadadır.  dinimizce en büyük günahlar arasında  şirk, kul hakkı, iftira, gıybet, kasti cinayet, adaletsizlik, yalan konuşmak, beytülmale el uzatmak, hırsızlık, zulüm, namuslu kadınlara namussuz demek,  insanlara cennetlik ve cehennemlik diye hükümler vermek bulunmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız Atatürk ile uğraşmak, fakirlere şükredin demek ve makam aracı israfı yapmak yerine bizlere gerçek İslami anlatmalıdır.

Asıl önce diyanet işleri başkanlığı günah bataklığından kurtulmalı ve görevini doğru olarak yapmalıdır.

DİNİMİZ İSLAM, EMEVİ DİNİ DEĞİLDİR

Başta diyanet ve tüm din adamları olmak üzere hiç bir kişi, kurum, kuruluş, cemaat, cemiyet, mezhep temsilcileri haşa kendilerini Allah yerine koyup insanlar için namuslu, namussuz, kâfir, evliya, cennetlik, cehennemlik diyemez. Bu hüküm hesap gününün sahibi Allah’a aittir. Kimse kendi cemaatine cemiyetine yoluna siyasi tarafına göre fetva ve vaaz veremez. Biz emevilesen bir din istemiyoruz. Bizim dinimiz Allah’ın vahiy ettiği, Kur’an’ı Kerimin bildirdiği ve peygamberimizin tebliğ ettiği gerçek islamdır. Toplumumuza zenginin çalmasına ses cikartmayan, siyaset üzerine yol gösteren, hırsızlığı vergi kaçırmayı mubah sayan, adaletsizlik, iftira, şirk, gıybet, kul hakkı barındıran, torpil, adam kayırma, zulüm, yalan ve Türklük düşmanlığı yapan bir anlayışı dayatamaz.

ATEİZM VE DEİZM ARTTI

Türkiye de bu dayatma insanlarımızı ateizm ve deizmin kucağına itmektedir. Bu dayatmalar gerçek İslami yok sayan yeni bir din getiren uygulamalar barındırmaktadır. Tüm İslam dünyası bu sancıları, felaketleri, modern köleligi ve rezaletleri yaşamayı sürdürmektedir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Canikli dedi ki:

    Son yıllarda okuduğum en güzel yazı olmuş. Vallahi billahi gerçekleri yazmış.