DOĞAL GAZ TAMAM!

Samsun’un Havza İlçesi’ndeki organize sanayi bölgesi(OSB) yatırımcıların yeni gözde bölgesi haline gelirken doğal gaz tedariki için gerekli anlaşmalar tamamlandı

08.12.2022
A+
A-

Samsun’un Havza İlçesi Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, beraberinde Kaymakam Cengiz Nayman ile birlikte Havza OSB’ye doğal gaz arzını sağlayacak Akmercan Şirketler Grubu’nu, İstanbul’daki merkezinde ziyaret etti. Başkan Özdemir, “Sanayi bölgemiz 2023’te doğal gaza kavuşuyor” açıklamasında bulundu.

 DOĞAL GAZ TAMAM!

GENEL MERKEZDE TOPLANTI
İstanbul Esenler’de bulunan ve Havza ve bölgesinde doğal gaz dağıtımı yapan Akmercan Şirketler Grubu’nu ziyaret eden Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ve Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, şirket Genel Müdürü Yunus Kesgin ile birlikte toplantı yaptı. Havza OSB’ye doğal gaz arzıyla ilgili toplantıda sonrasında gaz arzı için bağlantı hattı ve diğer yatırımların 2023 yılı yatırım programına alınması kararına varıldı.

 DOĞAL GAZ TAMAM!

KAYMAKAM NAYMAN: CAZİBE ARTACAK
Toplantı sonrası Kaymakam Cengiz Nayman Havza OSB’ye doğal gaz arzının önemli bir konu olduğunu vurgulayarak, “Doğal gaz arzı Havza OSB’ye ayrı bir avantaj katacak ve OSB’nin, dolayısıyla ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlayacak” dedi.

 DOĞAL GAZ TAMAM!

YATIRIM ARTACAK, İŞSİZLİK BİTECEK

Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir de yaptığı açıklamada, doğal gazın gelmesiyle birlikte sanayi bölgesine yatırımların artacağını söyledi. Özdemir, “Sanayi bölgemiz 2023’te doğal gaza kavuşuyor. Doğal gaz sanayi üretiminde önemli bir rol oynamakta. Havza OSB’ye doğal gaz verilmesi Havza OSB’ye daha çok yatırımcı gelmesi demek. Bu durum da işsizlik ve istihdam sorunun daha hızlı çözülmesi demek. Her geçen gün kapasitesini artıran Havza OSB’ye doğal gaz şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Fatma SINAN

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.