DUYGUSAL UĞURLAMA!

Samsun’un Terme İlçesi’nde balıkçılar Kaymakam Kübra Baka Kılıç ve Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katıldığı törenle dualarla denize uğurlandı

Samsun’un Terme ilçesinde 1 Eylül itibarıyla denizlerde av yasağının kalkması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, Terme Kaymakamı Kübra Baka Kılıç, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı Mümin Osman Ertan, İlçe Yönetimi, İdari ve mülki amirlerin yanı sıra balıkçıların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

‘SU ÜRÜNLERİ POTANSİYELİMİZ BÜYÜK’
Balıkçılara bereket dolu bir sezon dileyen Terme Kaymakamı Kübra Baka Kılıç, “Bugün inşallah 2021-2022 avcılık sezonunu açtık. İlçemiz, su ürünleri açısından da ciddi bir potansiyeli olan bir ilçe. Balıkçı esnaflarımız bereket dolu bir yıl diliyoruz” dedi.

‘BEREKETLİ BİR SEZON OLSUN
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise, “Balıkçılık, Karadeniz kıyısında bulunan yerleşim yerlerinin en büyük geçim kaynakları arasında. Balıkçılarımızın bol bereketli bir sezon yaşamalarını, bereketli bir av sezonu geçirmelerini Rabb’imden diliyorum. Balıkçılık, en zor ve en meşakkatli mesleklerden bir tanesidir. Yaklaşık yedi ay sürecek olan av sezonunun ilk günü olan 1 Eylül tarihinde avlanmak için yeniden denize açılan balıkçılarımıza kazasız, belasız bir sezon geçirmelerini diliyorum. Hem balıkçılarımız, hem de vatandaşlarımız açısından bereketli bir sezon olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.