Eczacılık Fakültesi Ne Oldu? | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Eczacılık Fakültesi Ne Oldu?

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin Parti Binasında yaptığı aylık basın toplantısında önemli açıklamada bulundu.

Bu haber 03 Eylül 2019 - 14:21 'de eklendi.

Perçin, bilindiği gibi Resmi Gazetede yayımlanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bafra eczacılık fakültesinin kurulması hakkında ki çıkan haberler Bafralı olarak bizleri sevindirmiş ve onurlandırmıştı.

“SESİMİZİ DUYURAMADIK MI?

Başkan Perçin, 1 Nisan 1975 tarihinde kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi kuruluşundan bu güne kadar 44 yıllık sürecekte kurulamayan Eczacılık Fakültesi geçtiğimiz aylarda resmiyet kazanmıştı. Bunun içinde gerek Fakültenin yerini bağışlayan Akif Arslan ile Eczacı Saffet Arslan ve Bafra’nın ileri gelen protokolüyle halkıyla “Eczacılık Fakültesi “ Bafra’nın Hakkıdır Sloganıyla bir takımda protesto ve eylemler yapılmıştır sesimizi duyurma adına.

Eczacılık Fakültesinde geldiğimiz son nokta ise şu an bekleme sürecindeyiz. Hayretler içinde maalesef halen halen yetkililerden bir cevap bekliyoruz, lakin halen ses yok okulların açılmasına sayılı günler kalmasına rağmen.

Yetkililere buradan sesleniyoruz “ Eczacılık Fakültesi Binası bu yıl da boş mu? kalacak. Bafra’mız için önemli olan bu konunda bu kadar fazla uzanmasına Bafralılar olarak bir anlam veremiyoruz. Eczacılık Fakültesine atamalar olmasına rağmen, neden kimseden ses çıkmıyor bunu da anlamış değiliz. Hani bazıları boy boy çıkıp Eczacılık Fakültesi için gövde gösterisi yapanlara soruyoruz biz şimdi ne oldu sesleri çıkmıyor.

Ve diyoruz ki artık bu beklemeye son verin, bizleri oyalama son verin bunu Bafra’mız adına istiyor ve bekliyoruz ifadelerini kullandı.