‘EKONOMİK SIKINTI ARTIYOR!.’

Samsun’da MİSİAD’ın sabah kahvaltısına konuk olan İYİ Partili Erhan Usta, “İnsanlarımızın alım gücü düştü, tüketim azaldı. Ekonomik istikrarsızlığın getirdiği bir durum bu” dedi

Memleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) Samsun İl Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltı programına
İYİ Parti Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, MİSİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.

‘SORUNLARIMIZI DİREKT AKTRIYORUZ’
Programda iş insanları, Milletvekili Erhan Usta’ya ekonomik olarak yaşadıkları sorunları anlattı. MİSİAD İl Başkanı Yılmaz Alcan, “Bu tür programlarda ticaret yapan arkadaşlarımızın siyasetçilerimizle bir araya gelmesi çok önemli. Böylece iş insanlarımızın sorunlarını direkt aktaracakları bir ortam oluşuyor. Programlarımız devam edecek” dedi.

TÜKETİM AZALDI, ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ
Türkiye’de esnafından çiftçisine, iş insanına tüm üretenlerin büyük ekonomik sıkıntı içerisinde olduklarını belirten Milletvekili Erhan Usta ise, “İnsanlarımızın alım gücü düştü” dedi. Önceki gün Samsun’da yaptığı pazar gezisini anlatan Usta, şunları söyledi:

“Pazarlarımızda hem üreten var hem de üreticiden aldığını satan esnaf bulunuyor. Kar marjlarının çok düştüğünden şikayet ediyorlar. Esnafımız, insanların daha az mal aldığını ve daha az tükettiğini söylüyor. Üreticiler, özellikle girdi maliyetlerinin çok arttığından şikayet ediyor. Gübre, ilaç ve tohum maliyetleri nedeniyle ürün fiyatının kurtarmadığını söylüyor. Pazarda oluşan fiyatlar üretici açısından maliyetlerini kurtaran bir fiyat değil, tüketicisi açısından da kolay tüketilebilir fiyat değil. Hızlı enflasyonunun getirdiği makro ekonomik istikrarsızlığın getirdiği bir durum bu.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.