ERDOĞAN ÇİFTİNE HAKARET!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a hakaret eden 8 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Samsun’daki hesap sahibinin yasal olmayan yollardan yurt dışına çıktığı tespit edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, “kendisinin ve eşi Emine Erdoğan’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığını” bildirmesinin ardından, sosyal medyada hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan 8 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

PROVAKATİF PAYLAŞIMLAR İNCELEMEDE
Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimler sanal devriye ile sosyal medya platformlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşine yönelik provokatif paylaşımları incelemeye aldı. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan‘a yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 36 hesaptan 31’inin yöneticisi tespit edildi, 8 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

SAMSUN’DAKİ ‘DERYA BÜYÜKUNCU’ HESABI!
Şahıslardan 4’ünü gözaltına alan polis, “Derya Büyükuncu” isimli hesabın sahibinin yurt dışında olduğunu, Samsun’daki hesabın sahibinin yasal olmayan yollardan yurt dışına çıktığını tespit etti. Gözaltına alınan 4 kişinin, Emniyetteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği belirtildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.