Erdoğan: Müjdelerle geliyoruz « Yenigün Gazetesi
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Erdoğan: Müjdelerle geliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı grup konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Bu haber 25 Haziran 2019 - 16:06 'de eklendi.

Yargı reformu strateji belgesini sonlandırdıklarını belirten Erdoğan: “Müjdelerle geliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başlar:
“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Gayri resmi sonuçlara göre İBB görevine seçilen CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyorum”
“İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri vardır. Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en sağlıklı, en güvenli, en şaibesiz şekilde tecelli etmesidir. Son seçim kimin kazandığının ötesinde milli iradenin tecellisiyle ilgili tereddütleri ortadan kaldırmış olması bakımından başlı başına değerlidir, kıymetlidir”
“Bizim siyaset anlayışımızda millete küsmek, millete darılmak, hele hele milleti suçlamak asla ve asla yoktur. Tam tersine gerek 31 Mart’ta, gerek 23 Haziran’da milletimize kendimizi niçin anlatamadığımızın muhasebesini yapacağız. Her alanda nerelerde yanlışlık olduğun tespit ederek gidermenin yollarını arayacağız. Bu değerlendirmenin sonucuna göre de atmamız gereken adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘kabine değişikliği’ ile ilgili soruya, ”Böyle bir şeyin yapılması gerekiyorsa onu biz yaparız. Öyle sipariş ile bu işler olmaz. Bunları sürekli gündemde tutmak şık olmaz” diye yanıt verdi.
YARGI REFORMU
İstanbul seçimleri sonrası bugün mecliste grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yargı reformu tasarısının haftaya mecliste olacağını söyledi.
Erdoğan: “G20 ve Çin seyahatimizden sonra bazı müjdeleri paylaşacağımıza inanıyorum. Yargı Strateji Belgemizi açıkladık. Çalışmaları sona erdiriyoruz, sizlerle paylaşacak ve Meclis’e göndereceğiz.
TBMM’de pek çok reform düzenlemesi var. Savunma Bakanımız, MHP, İYİ Parti ve CHP genel başkanlarını ziyaret etmiştir. Artık nerede ne tür bir sıkıntı varsa bunları bizzat savunma bakanımızdan dinlemiş oldular. Yeni askerlik düzenlemesinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”