Erhan USTA: “Samsun, son 3 yılda 8 basamak gerileyerek 46. sıraya düştü”

Geçtiğimiz hafta açıklanan il bazında milli gelir sonuçlarını değerlendiren Samsun Milletvekili Erhan Usta, “2018 yılı il bazında milli gelir sonuçları, Samsun ekonomisinin içler acısı durumunu gözler önüne serdi!” dedi.

23.12.2019
A+
A-

Konuyla ilgili açıklamalarında Usta, şunlara değindi:
SAMSUN, SON 3 YILDA 8 BASAMAK GERİLEYEREK 46. SIRAYA DÜŞTÜ
Samsun ekonomisi tarihi dip seviyede! Türkiye’de kişi başına ortalama gelir 100’se Samsun’da 67,7. Samsun, Türkiye ortalamasının %32,3 altında! Samsun bunu haketmiyor! Kişi başına gelirde Samsun, 81 il içinde 46. sıraya geriledi! Son 3 yılda 8 basamak birden geriledi!
İKTİDARA SORUYORUM: SAMSUN NEDEN SAHİPSİZ?
Buradan iktidara soruyorum: Samsun niye sahipsiz? Bu kadar potansiyeline rağmen, Samsun ekonomisi neden tarihi dip seviyesinde? Neden her geçen gün kan kaybediyor? Neden?
TÜRKİYE KÖTÜ AMA SAMSUN DAHA DA KÖTÜ
2019 yılında da bu duruma bir değişiklik olmayacak hatta daha da kötü olacak! Türkiye’de işler kötü ama Samsun’da daha da kötü! 2018 Eylül’den 2019 Eylüle Türkiye’de zorunlu sigortalı çalışan sayısı %2,5 azalırken, Samsun’da %5 azalıyor. Nedir bu durum? Nerede bu vekiller?
SAMSUN SIRTINDAKİ KAMBURDAN KURTULACAK!
Samsun, bu sahipsizliği haketmiyor!
Samsun, bu samimiyetsizliği haketmiyor!
Samsun, herşeyin en iyisini hakediyor!
Samsun, bu potansiyele sahip!
Samsun, bu sahipsizliğe sebep olanlardan, bu samimiyetsizliğe sebep olanlardan hesap soracak; sırtındaki bu kamburdan kurtulacak!

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.