‘ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ!..’

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun’da ziyaretlerini sürdürüyor. Kılıç, esnaf temsilcileri ile bir araya geldi

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bir dizi ziyaret için geldiği Samsun’da esnafla buluştu. Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler’in yanısıra şehirde esnaf turu yapan Suat Kılıç, Covid-19 döneminde yaşanan kapanmalar sırasında yaşanan sıkıntıları dinledi.

‘HÜKÜMET, ESNAFIN YANINDA’
Fikir alışverişi ve sohbet ortamında gerçekleşen buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Suat Kılıç, esnafın sorunlarını ilk ağızdan dinlemenin faydasına değindi. Sorunları bildiklerini belirten Kılıç, “Tüm dünya büyük bir kabusun içerisinden geçti. Türkiye’miz de bu kabusu yaşadı, yaşamaya devam ediyor. Bu durum hiç kuşkusuz en çok esnaf kesimini olumsuz etkiledi. Ancak şunu biliyoruz ki hükümet, her zaman esnafın yanında olmaya önem gösterdi. Bundan sonra da gösterecektir” dedi.

DESTEK PAKETLERİ ARKA ARKAYA
Son 1.5 yılda esna kesiminde yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi adına hükümetin ardı ardına destek paketleri açıkladığını da ifade eden Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Pandemi esnafımızı etkiledi. Ama hükümetimiz onları sahipsiz bırakmadı. Peşi sıra açıklanan paketlerle birçok sorununa çare bulundu, bulunmaya da devam ediliyor” diye konuştu.

BAŞHEKİME ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ: Suat Kılıç, esnaf buluşmalarının ardından Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği görevine atanan Ahmet İsmailoğlu’nu da ziyaret etti.

Suat Kılıç, esnaf ziyaretleriyle ilgili değerlendirmelerini, “Tüm bu sıkıntıları, zorlukları birlikte, el ele vererek aşacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.