EVDE KAL BAFRA - Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

EVDE KAL BAFRA

BAFRA’DA KORONA VİRÜS TEST SONUÇLARI BELLİ OLDU! YETKİLİLERDEN EVİNDE KAL UYARISI Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor…

Bu haber 18 Mart 2020 - 16:41 'de eklendi.

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor…

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor… İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane gibi alanların kapatılması kararı alındı.

TÜM KURUMLAR TEYAKKUZDA

Samsun’un Bafra ilçesinde de Bafra Kaymakamlığı önderliğinde İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bafra Belediye Başkanlığı korona virüs tedbirleri kapsamında bir takım önlemler aldı. EVDEN ÇIKMAYIN Yetkililer yurt dışından dönüldüyse 14 gün evden çıkılmaması ve yurt dışından geldiği bilinen kişilerle temas edilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da Umre’den gelen kişilere evden çıkmayın ve kimseyle yakın temasta bulunmayın önerilerinde bulunuldu.

BAFRA’DA TESTLER NEGATİF

Ayrıca son günlerde Bafra ‘da da koronavirüs şüphesi ile Bafra Devlet Hastanesine müracaat eden yurt dışından ve Umreden gelen hastaların olduğu bilgisine de ulaşıldı. Bir takım rahatsızlığı bulunan hastaların yapılan korona virüs testlerinin negatif çıktığı ifade ediliyor. Yetkililer Bafralı vatandaşların evlerinde kalmaları konusunda görüş bildiriyor.