‘FABRİKA’ turu!

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Kavak İlçesi’nde triko ile çimento üretimleri yapan 2 fabrikayı ziyaret ederek incelemelerde bulundu

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Kavak Organize Sanayi Bölgesi’nde(OSB) istihdam ve üretim yapan işletmeleri gezdi. Vali Dağlı, “Kavak, sunduğu imkanlarla yatırımcılar için cazibe merkezi” dedi.

İLK ZİYARET NOVAK KONFEKSİYON’A
Vali Zülkif Dağlı, beraberinde Kaymakam Ömer Saygılı ile birlikte ilk olarak 866 kişiyi istihdam eden Novak Konfeksiyon Fabrikası’nı gezerek incelemelerde bulundu. Fabrika Müdürü Gürkan Uğurtan’dan üretim ve çalışmalar hakkında bilgi alan Dağlı, üretim tezgahlarını gezerek fabrika çalışanları ile sohbet etti.

KAVÇİM ÇİMENTO’YA DA ZİYARET
Vali Dağlı, ardından 140 kişiyi istihdam eden yıllık 1.950.000 ton klinker ve 3.120.000 ton çimento üretim kapasitesiyle Karadeniz Bölgesindeki en büyük çimento fabrikalarından biri olan Kavçim Çimento’yu da ziyaret etti. Fabrika Genel Müdürü Ali Aygüneş’ten bilgi alan Vali Dağlı’ya bu ziyaretinde AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Kaymakam Ömer Saygılı. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu da eşlik etti.

SAMSUN EKONOMİSİNE KATKI
4 ulaşım ağına yakınlığıyla Kavak OSB’nin yatırımcıyı kendisine çeken pek çok avantajının olduğunu belirten Vali Dağlı. “Kavak OSB, yatırım yapan orta ve büyük ölçekli sanayi tesislerine sağladığı avantajlarla ihracatın artırılması ve ilave iş olanakları anlamında ilçemiz ve ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.