FACİADAN DÖNÜLDÜ!

Samsun’da liman içinde bulunan yağ tankı bomba gibi patladı ve yangın çıktı. İtfaiyenin erken müdahalesi sonrası yangının söndürülmesiyle facianın eşiğinden dönüldü

FACİADAN DÖNÜLDÜ!

Samsun’da, İlkadım İlçesi’nde yer alan Ceynak Samsunsport Limanı’nda saat 11.15’te meydana gelen olayda, sıralı tanklar arasındaki atık yağ tankı, ısınmadan dolayı büyük bir gürültüyle patladı.

FACİADAN DÖNÜLDÜ!

GÖKYÜZÜ SİYAHA BÜRÜNDÜ
Patlamanın ardından tank alev alırken siyah dumanlar ise gökyüzünü kapladı. Yangına, limanın hemen yakınında bulunan Samsun İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri kısa sürede müdahale etti. İtfaiye ekipleri yanan tankı diğer tanklara sıçramadan söndürdü ve soğutma çalışması yaptı. Olay, itfaiyenin hemen yakınında meydana gelmesi ve erken müdahale edilmesi sonucu faciaya dönüşmeden önlendi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ!

‘BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ DUYDUK’
Olayı gören görgü tanıkları, “Biz bu liman çevresinde çalışıyoruz. Büyük bir patlama sesi duyup dışarı çıktık. Sonra da yangını gördük. İtfaiye erken müdahale ederek yangını söndürdü. Yaralı ve ölü olmadığını öğrendik” dediler.

FACİADAN DÖNÜLDÜ!

GÖRÜNTÜLERDE KORKUNÇ MANZARA
Yangında yaralı ve ölü olmadığı öğrenilirken, 1 tank kullanılmaz hale geldi. Olayın vehameti, yüksekten çekilen görüntülerle gözler önüne serildi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ!

SAMSUN VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA
samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “Samsun liman içerisinde bulunan gemilerden alınan atık yağların depolandığı, yakıt tanklarından bir tanesinde ısınmadan dolayı saat 11.15’te patlama meydana gelmiş, çıkan yangın itfaiye tarafından kısa sürede söndürülmüş, herhangi bir yaralı mevcut değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

FACİADAN DÖNÜLDÜ!

İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.