Farklı ağrı çeşitleri için doğal yöntemler | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Farklı ağrı çeşitleri için doğal yöntemler

Bu haber 02 Mayıs 2019 - 19:30 'de eklendi.

Zaman zaman ilaçlarımızı aksattığımız veya ilaçsız, doğal yöntemlerle ağrılarımızı geçirmek istediğimiz oluyor. Peki, bu durumda yapılabilecek püf noktalar hangileri? İşte yanıtlar…

Migren belirtilerini hafifletmek için daha fazla su için

Uzmanlar, içtiğiniz suyun her 2 saatte bir, bir bardak sudan daha az olmamasını tavsiye ediyor. Vücuttaki zayıf bir sıvı ve elektrolit dengesi, sistemlerinin doğru şekilde çalışmasına izin vermez. Yeterince su içmek dehidratasyonla mücadele etmenize ve migren semptomlarınızı hafifletmenize yardımcı olacaktır.

Sırt ağrısını gidermek için germe hareketleri yapın

Rahat kıyafetler giyin ve yoga matı hazırlayın. Yapabileceğiniz çeşitli germe egzersizlerini uygulayın. Germe, omurganızı destekleyen kaslardaki gerginliği serbest bırakır.

Diş ağrısını yatıştırmak için nane çayı için

Bir çay kaşığı kuru nane yaprağını bir bardak kaynar suya koyun ve 20 dakika bekletin. Ayrıca ılık, ıslak nane çay poşetleri ağrılı bir diş üzerine koyabilir ve ağrı azalıncaya kadar birkaç dakika bekletebilirsiniz. Nane, yatıştırıcı ve ağrı giderici özelliklere sahip bir bitkidir.

Boğaz ağrısını yatıştırmak için bitter çikolata tüketin

Öksürüyorsanız ve boğazınızın ağrılı olduğunu düşünüyorsanız, bir parça bitter çikolata alın. Bunun için, içinde çok miktarda kakao bulunan bir çikolata seçin. Bilim adamlarına göre, çikolata öksürüğü bastırabilir ve geleneksel ilaçlardan daha faydalıdır.

Kramplardan kurtulmak için ısı uygulayın

Spazmları veya kas kramplarını gidermek için sıcak su torbası kullanın. Isı kasların gevşemesine yardımcı olur , ağrıyı hafifletir ve rahatsızlığı giderir.

Regl ağrısını hafifletmek için muz tüketin

Regl sancısı artık sizin için dayanılmaz bir hale gelmişse, muz buna yardımcı olabilir. Muz, potasyum ve B6 vitaminleri bakımından zengindir. Ve kas kramplarını azaltır.

Ağrıyla savaşmak için yürüyüşe çıkın

Egzersiz yapmak, sizin için en faydalı olanıdır. Fiziksel aktivite, ağrı hissini azaltan endorfin veya beyin kimyasalları salgılar.